$
בארץ

שיעורים פרטיים בחינם ל-100 אלף תלמידים: "יצמצם פערים בין המרכז לפריפריה"

המשרד לפיתוח הנגב והגליל רכש 100 אלף חבילות של פרויקט yschool - מיזם לשיעורים פרטיים מקוונים - ויחלק אותן לבני נוער בפריפריה ובשכונות מצוקה. השר אריה דרעי: "ילד יכול להתחבר לשיעורים שיקדמו ויביאו אותו לרמה של כל ילד אחר במדינה"

אחיה ראב"ד, ynet 15:5820.09.16

yschool, פרויקט לשיעורים פרטיים מקוונים בשיתוף אתר ynet והקומיקאי שלום אסייג, הושק היום (ג') בנצרת עילית במעמד שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, וראשי רשויות מהאזור. המשרד לפיתוח הנגב והגליל רכש קרוב ל-100 אלף חבילות של השיעורים המשודרים, ויחלק אותן לבני נוער בפריפריה ובשכונות מצוקה.

 

"למעלה מ-40% ישראל נזקקים לשיעורים פרטיים כדי להגיע לבגרויות ולהצלחה. המחיר המינימלי הוא 100 שקל לשיעור. תחשבו על כל הילדים שאין להם", אמר השר דרעי והבהיר: "שמתי לי למטרה לצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה, בעיקר בתחום החינוך. אנחנו לא באים במקום משרד החינוך, אבל אנחנו רוצים לעזור לפריפריה במקום שבו אנחנו יכולים, ובתקציבים שיש לנו, בעיקר בחינוך הלא פורמלי".

 

השר אריה דרעי השר אריה דרעי צילום: אוהד צויגנברג

 

"לכן, כשהביאו לי את הפרויקט שיזם שלום אסייג, ראיתי שכל ילד יכול להתחבר לשיעורים פרטיים בכל מקצוע, בכל מקום. שיעורים בכל התחומים, שיכולים לקדם ולהביא אותו לרמה של כל ילד אחר במדינה. גם במגזר הערבי. הכול גם מתורגם לערבית ובתוך חצי שנה יהיה גם אתר שלם בערבית", הוסיף דרעי.

 

"גם זה עולה כסף, ויש הורים שגם את הסכומים האלה לא יכולים לשלם. לכן החלטנו שב-30 יישובים בפריפריה, ובעוד בשכונות מצוקה במרכז, נחלק סיסמאות בחינם לאתר הזה. השגנו לזה תקציב לא מועט ואנחנו כבר רואים לפי הבקשות והצורך שזה לא יספיק - ושנצטרך לגייס סכום נוסף".

 

אסייג סיפר כי מספר החוגים במתנ"ס ברמת אביב, השכונה שבה הוא מתגורר כיום, גבוה מזה שיש במתנ"ס בעיר הולדתו טירת כרמל. "yschool הוא אתר שבו ספריית ענק, עם 4,000 סרטונים ועוד מרכז תמיכה כדי שהתלמידים יכולים לשאול שאלות.

 

המחיר לא גבוה, 20 שקל, אבל כששמעתי שהמשרד לפיתוח הנגב והגליל ינגיש את האתר ל-100 אלף תלמידים בפריפריה לא היה מאושר ממני", סיפר.

 

אסייג הוסיף: "זה משהו גדול ומדהים מבחינתי. התחלנו בשנה שעברה עם 60 אלף תלמידים שקיבלו את זה מהרשויות שיכולות להרשות לעצמן כמו רמת גן ואשדוד. התלמידים מאוהבים בזה".

 

באירוע השתתפו ראשי רשויות מכל האזור, בעיקר מהרשויות הערביות. ראש העיר המארחת, רונן פלוט, אמר כי 75% מהתלמידים בנצרת עילית זכאים לתעודת בגרות, אך הבהיר: "אני חיפשתי את ה-25% הנותרים, אלה שלא היו שם. עם הפרויקט הזה אני מקווה שבשנה הבאה יהיו שם עוד 5% אחוז ואף יותר".

 

גילוי נאות: "ידיעות אינטרנט" שותפה במיזם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x