$
בארץ

כץ לדרעי: העבודות לשדרוג תחנת רכבת השלום יבוצעו בשבת - כמתוכנן

בש"ס דרשו מנתניהו לבטל את העבודות המתוכננות לסוף השבוע; חוו"ד של המשטרה: "ביצוע העבודות באמצע השבוע - סכנה ממשית לאזרחים"

ליאור גוטמן 23:4425.08.16

שר התחבורה ישראל כץ מסרב להיענות לדרישת ש"ס לעצור את העבודות לשדרוג תחנת רכבת השלום בתל אביב, המתוכננות לשבת.

  

בשיחה שערך כץ עם שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, הוא הדגיש כי עבודות במהלך השבוע עלולות לסכן את הציבור, מציאות שהוא מסרב לעמוד בה. בסביבת שר התחבורה תיארו את השיחה בין השניים כ"קשה". 

 

כץ הגיע מגובה בחוות דעת משפטית של הדס פטר, העוזר ליועמ"ש של משטרת ישראל. פטר טוען במכתבו, שנשלח גם לרה"מ בנימין נתניהו, כי "העבודות להרכבת תחנת רכבת השלום בתל אביב כוללות מספר שלבים", ובהתאם להמלצות של ניצב ירון בארי, ראש אגף התנועה, "עבודה מסוג זה המחייבת כאמור חסימה כמעט מלאה של ציר מרכזי בתל אביב (נתיבי איילון - ל"ג), לא ניתן לבצע באמצע השבוע בזמן הפעילות של משרדים ומפעלים רבים".

 

אריה דרעי אריה דרעי צילום: אלכס קולומויסקי

 

הנימוק הרשמי של פטר הוא שעבודה באמצע השבוע "תגרום לפקקי תנועה ולחסימות בכל גוש דן. לכך יש להוסיף שכוחות ההצלה - כיבוי אש ומגן דוד אדום - לא יוכלו לנוע באזור דבר המהווה סכנת חיים ממשית לכלל האזרחים". בכך מעניקה המשטרה לדרעי "סולם" - מאחר שניתן לאפשר עבודות בסופ"ש אם יש סכנה לשלום הציבור.

 

לפיכך, המשטרה מבקשת להשאיר את ביצוע העבודות במועדן, כלומר במהלך שישי ושבת. "מועד זה נבחר בקפידה על מנת למנוע סיכון חיי אדם", אומרים שם, ומזכירים לדרעי שבסופ"ש התנועה דלילה. פטר מציין כי עמדת המשטרה נתמכת על ידי היועמ"ש של המשטרה, תת ניצב שאול גורדון.

 

בסביבת משרד התחבורה מסכמים שהעובודת המתוכננות יתקיימו כסדרן.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x