בארץ

תוספת של עד 30% לשכר עובדי העיריות בדרגות הנמוכות

הסכם שנחתם היום בין ההסתדרות לאוצר ומרכז השלטון המקומי מיישם באופן דיפרנציאלי את תוספת השכר שניתנה בדצמבר לכלל עובדי הרשויות המקומיות

מיקי פלד 16:1214.07.16

עובדים ברמות השכר הנמוכות ברשויות המקומיות יקבלו תוספת שכר של עד 30%, כך הוסכם היום בין משרד האוצר, ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי. ההסכם הוא למעשה יישום של הסכם תוספת השכר לעובדי המגזר הציבורי שנחתם מול ההסתדרות בדצמבר, במסגרתו יקבלו עובדי המגזר הציבורי תוספת שכר ממוצעת של 7.5%, כאשר לעובדי הרשויות המקומיות יש תוספת של עוד 2%. החלוקה הפנימית של התוספת נשמרה לשיקול דעתו של כל איגוד מקצועי, בתיאום עם האוצר. שר האוצר משה כחלון התעקש בזמנו כי תוספת השכר תהיה כמה שיותר דיפרנציאלית.

משה כחלון שר האוצר משה כחלון שר האוצר צילום: אלעד גרשגורן

 

בראש ההסכם, החל על כל העובדים השייכים לדירוג המנהלי ולדירוג המח"ר, נקבע כי העובדים יקבלו תוספת שכר בגובה 6.3%. כמחצית מהתוספת תהיה שקלית והיתרה תינתן כתוספת אחוזית. בנוסף, כ-90% מהעובדים יקבלו גם תוספת שכר שתגיע עד ל-600 שקל בהתאם לדרגתם, באופן שיעניק לעובדים בדרגות הנמוכות יותר את התוספת הגבוהה יותר. כמו כן, אוכלוסיות "ייחודיות" כגון מזכירוֹת בתי ספר, אבות בית, פקחי חנייה וחשבי שכר יקבלו תוספת שכר נוספת של 10%. תוספת זו תיכנס לתוקף מינואר 2017.

 

כחלון אמר לאחר החתימה כי "ההסכם משנה את השיטה שמנציחה את הרחבת הפערים החברתיים בחברה שלנו. במשך יותר מדי שנים העובדים שמשתכרים פחות קיבלו פחות ונשארו מאחור והחזקים הלכו והתחזקו". נציג ההסתדרות למשא ומתן, יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר-דוד, אמר כי "השגנו הסכם היסטורי ופורץ דרך שמביא לצמצום פערים ברשויות מקומיות, וזאת תוך קידום העובדים החדשים והעובדים ברמות השכר הנמוכות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x