$
משפטיפ

עורכי הדין שחייבים להכיר בשנת 2016: משפחה

אלפי זוגות מתגרשים מדי שנה, ולא אחת סערת הרגשות היא שמנחה את הלקוחות. לכן, עורכי הדין בתחום המשפחה צריכים להיות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה

מערכת משפטיפ 15:3013.07.16

בשנים האחרונות נדמה שעל כל הזמנה לחתונה אנחנו שומעים על זוג שהחליט להתגרש. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדובר בשליש מן הזוגות בישראל שפוקדים את מדרגות הרבנות שוב רק כדי להתיר את קשרי הנישואין שלהם.

בשנת 2015 התגרשו ברבנות 11,114 זוגות, לעומת 11,023 ב-2014 – עלייה של פחות מאחוז אחד. עם זאת, הנתונים אינם מביאים בחשבון את היחס בין מספר המתגרשים למספר המתחתנים או לגודל האוכלוסייה בעיר.

 

במקום השלישי מוקמה ראשון לציון, עם 431 זוגות שהתגרשו. הערים חולון, חיפה, פתח תקווה, נתניה ובאר שבע ניצבות אף הן בתחילת הרשימה. העיר הסוגרת את הרשימה היא אזור, שבה התגרשו השנה רק 23 זוגות.

 

מספר כלל התיקים שנפתחו במהלך שנת 2015 עומד על 93,107, מספר נמוך יותר מהתיקים שהגיעו לידי סגירה בשנה הקודמת: 97,768.

 

"תחום דיני המשפחה הוא מן התחומים שבהם דרושה רגישות מירבית, הסכסוכים אינם רציונאליים, ולא פעם סערת הרגשות מנחה את הלקוחות, עורכי הדין שסימנו כעורכי דין שחייבים להכיר הם לא רק אנשי מקצוע מן השורה הראשונה אלא גם כאלה שמנווטים את התיק כך שלא ייצר נזקים היקפים", מסבירה שחר הדר, מנהלת התוכן במשפטיפ.

 

אמיר זבולון  |עדי כרמלי | אמיר זבולון |עדי כרמלי |

 

עו"ד אמיר זבולון - התמחה בבית המשפט לענייני משפחה ולדבריו: "הדברים החשובים ביותר שלמדתי בהתמחות היו שיש לבחון את התיק על הסוגיות שבו ביסודיות ובאנושיות, לנסות "להיכנס לנעליו" של כל אחד מן הצדדים, ולהשתדל לזכור תמיד, שאחרי הכל אנו עוסקים בדיני נפשות. עוד למדתי, כי יש לתת את מלוא תשומת הלב לכל פרט ופרט, גם כזה הנראה שולי כביכול, ולהיזהר שלא להיגרר להנחות אשר על פניו, מצטברות למסקנה המסתמנת כנכונה, אך עלולה להיות משוללת כל יסוד ומוטעית".

 

עו״ד עדי כרמלי - ניסיונו של כרמלי כעורך דין פלילי מוערך בא לידי ביטוי בעיקר בגבול הדק שבין דיני משפחה ופלילים. פרשיות של תלונות שווא בהם מטפל כרמלי הן מהפרשיות שמייצרות אצלו תגובה אוטומטית של זעם אותו הוא מנסה לכבוש. "נכון, שלא פעם הליך גירושין הופך לשדה קרב עמוס אמוציות, אבל לא ייתכן שהכעס והאבל מובילים אדם לעשות מה שהוא לא פחות מסיכול ממוקד בעיני, באמצעות עלילת שווא", אומר עו"ד כרמלי והוסיף: "אמרתי לא אחת כי בעיני, היכולת של הורה להגיש תלונות וצווי הרחקה לשווא ובשקר - כמוה כהוכחה לאי מסוגלותו ההורית שכן הוא פוגע במזיד בקטינים."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x