$
משפטיפ

עו"ד שחייבים להכיר בתחום הקניין הרוחני

הראש היהודי לא רק ממציא לנו פטנטים - הוא גם שומר עליהם מכל משמר. מערכת משפטיפ מסמנת את עורכי הדין בתחום הקניין הרוחני שחייבים להכיר בשנת 2016

מערכת משפטיפ 13:5910.07.16

בשנת 2015 לבדה, גייסו סטארט-אפים ישראליים סכום של 4.4 מיליארד דולר מקרנות הון סיכון, וזאת בלי קשר לאקזיטים בהיקף של 8 מיליארד.

 

 

עם זאת, הדו"ח השנתי של רשות הפטנטים לשנת 2015 מלמד שלא רק "הראש היהודי" עומד מאחורי קצב רישום הפטנטים המסחרר בארץ הקודש. מסתבר שמאחורי הרוב המוחלט של בקשות רישום הפטנטים בישראל, עומדים תאגידים בינלאומיים גדולים, כמו פייסבוק, חברת הטכנולוגיה החקלאית ״דאו אגרו סיינס״, ויצרנית הציוד הצבאי ״רית'ון קומפני״.

 

מהדו"ח עולה, כי ישראל היא מדינה בעלת תשתית נוחה לרישום פטנטים בינלאומיים, ש-75% ממגישי הבקשות לרישומם - אף הם - זרים.

 

כמו בשנים קודמות, קצב רישום והענקת "הפטנטים" ממשיך לצמוח באופן מרשים. בשנת 2015 הוגשו 6,904 בקשות לרישום פטנטים, עלייה של כ-10% לעומת שנת 2014. כמו כן, חלה עלייה של כ-12% בכמות הפטנטים שניתנו (בקשות שהתקבלו) בשנת 2015, לעומת שנת 2014.

 

"שלושת המשרדים שחייבים להכיר בתחום הקניין הרוחני, מעניקים טיפול מקיף לממציא הישראלי, משלב הגיית הרעיון ועד למימושו בפועל", אומרת שחר הדר, מנהלת התוכן במשפטיפ.

 

מימין לשמאל: יריב קדם | שילון צורקרשטיין  | גיא קדם מימין לשמאל: יריב קדם | שילון צורקרשטיין | גיא קדם

  

עו"ד גיא קדם - יוצא יחידה 8200 בצה"ל, בעל 15 שנות ניסיון במשפט, טכנולוגיה ודיני קניין רוחני, לרבות זכויות יוצרים, סימני מסחר, מדגמים ופטנטים. כמו כן, לעו"ד קדם ניסיון מוכח בייצוג משפטי בבתי משפט בתיקים מורכבים ובעסקאות חוזיות בינלאומיות. בעל ניסיון של שנים בהגנה על מוניטין עסקי ועל סודות מסחריים ותעשייתיים, הגנה על אפליקציות סלולריות, תוכנה ומיזמי אינטרנט וכן פורמטים טלוויזיוניים. הוא מייצג ומייעץ לגורמים ישראלים וכן לחברות בינלאומיות מובילות.

  

עו"ד ונוטריון יריב קדם - חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998, בעל תואר ראשון ושני במשפטים. עו"ד קדם מספק שירותי ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בישראל ובחו"ל בעניינים הקשורים לטכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני ומציע ליווי מלא של יזמים המקימים סטארט-אפ לאפליקציה, טכנולגיה או פעילות תעשייתית בישראל או בחו"ל, במקביל לניהול תיקי פטנטים וקניין רוחני לחברות טכנולוגיות ותעשייתיות בינוניות וגדולות, וייצוגם בבתי משפט בתחום הקניין הרוחני.

 

שילון צוקרשטיין ושות׳ - עורכי הדין אייל שילון ועמית צוקרשטיין נחשבים לפורצי דרך בשוק הפטנטים הישראלי כשהם מעמידים לרשות לקוחותיהם פתרונות יצירתיים ושיטות "גרילה" בנוגע לעריכת ורישום פטנטים ומפשטים עבור הלקוחות הליכים מורכבים של בחינת פטנטים ופרוצדורות סבוכות בישראל וברחבי העולם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x