שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפטיפ

חייבים להכיר

עורכי הדין שחייבים להכיר בעולם המקרקעין בשנת 2016

חובה על עורך דין טוב בתחום המקרקעין להיות מסוגל לעסוק בהיבטים הרחבים של התחום, לרבות: מיסוי, תכנון ובנייה, מעקב אחר השינויים התדירים בתחום ההתחדשות העירונית וליטיגציה

מערכת משפטיפ 13:3704.07.16

שנת 2016 התאפיינה בטלטלות משמעותיות בתחום הנדל"ן. בין הרפורמות שמנסה להנהיג שר האוצר משה כחלון, פרויקטי "מחיר למשתכן" ורעידת האדמה בתחום קבוצות הרכישה עם קריסתה של קבוצת "אור סיטי נדל"ן" ו"אדמה", הבחירה בעורכי הדין שחייבים להכיר בתחום המקרקעין היתה, ללא ספק, מאתגרת במיוחד.

 

במציאות משפטית, שחלקה הגדול חסוי והמידע המגיע אודותיה נשאב בעיקר מפרסומים בתקשורת, קשה להגיע לתשובות מוחלטות. מעבר לכך, מתברר שכדי לקבוע את מי מבין עורכי הדין המתמחים בתחום הנדל"ן חייבים להכיר, קיימים כמה קריטריונים ויש להתחשב בכולם.

 

מעורך דין טוב בתחום המקרקעין מצופה שיהיה מסוגל לעסוק בהיבטים הרחבים של התחום, לרבות: מיסוי, תכנון ובנייה, מעקב אחר השינויים התדירים בתחום ההתחדשות העירונית וליטיגציה, "המחשבה שעורך דין בתחום המקרקעין עוסק רק ב״תפירת״ העסקה עצמה, מופרכת כמעט, שהרי ללא כל אלה, לא יוכל עורך הדין למצות את מקסימום הזכויות מהקרקע ולהשביח ללקוחותיו את העסקה" מסבירה שחר הדר, מנהלת התוכן של מערכת משפטיפ.

 

"חלק מהשמות המופיעים כאן, אינם בהכרח מוכרים לציבור הרחב והבאנו בחשבון את העובדה שאולי לא כולם יסכימו עם כל בחירה ובחירה."

 

עורכי הדין העוסקים במקרקעין, הם עורכי דין שכל אחד מאתנו יצטרך להשתמש בהם לפחות פעם אחת בחיו, בדרכו לרכוש דירה או להשביח נכסיו.

 

משמאל: עו"ד אלה רודניק | עו"ד ונוטריון טליה שנברגר | עו"ד מנחם מושקוביץ | עו"ד כרמית שחיבר | עו"ד ונוטריון משה אלפסי משמאל: עו"ד אלה רודניק | עו"ד ונוטריון טליה שנברגר | עו"ד מנחם מושקוביץ | עו"ד כרמית שחיבר | עו"ד ונוטריון משה אלפסי

 

עורכת דין אלה רודניק - בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מטעם אוניברסיטת בר אילן, משמשת כעו"ד הבית של "רימקס", "אל הנכס", "ישראנט" ומשרדי תיווך נוספים. מרצה ומעבירה קורס הכנה לרישיון מתווכים. היכרותה עם עולם המקרקעין, על כל היבטיו, הופך את עו״ד רודניק, לקונצזוס.

 

עורכת הדין ונוטריון טליה שנברגר - עוה״ד שנברגר, מביאה עימה לשולחן המשא ומתן נסיון עשיר בליווי והובלת עסקאות מקרקעין מורכבות, "מבחינתי אין הבדל ברמת הרצינות והטיפול בעסקת מכר של דירה או בהקמתו של מרכז קניות", מסבירה עו"ד שנברגר.

 

עורכת הדין כרמית שחיבר - למרות גילה הצעיר, מחזיקה עורכת הדין שחיבר בשני תארים במשפטים ומשמשת כסגן יו"ר פורום נדל"ן בלשכת עורכי הדין. את ניסיונה רכשה עו"ד שחיבר "דרך השטח", כשהחלה את דרכה המקצועית בעולם המקרקעין כמתווכת ובהמשך הפכה למחוללת עסקאות והוכיחה עצמה דרך יכולות אישיות ומשפטיות מוכחות.

 

עו"ד מנחם מושקוביץ - למרות עיסוקיו הרבים הכוללים בין היתר מילוי תפקידו כסגן יו"ר לשכת עוה"ד בישראל, יועץ משפטי למפלגת "דגל התורה" בירושלים, מתנדב בעמותת ״שלוה״, הפועלת לסיוע לילדים בעלי צרכים מיוחדים וחבר ועד הנהלת ארגון זק"א, עו"ד מושקוביץ הוא האיש לדבר איתו בכל הנוגע לפרויקטי התחדשות עירונית בירושלים. ניסיונו העשיר והכרת הניאונסים של החוק, שמים את עוה״ד מנחם מושקוביץ בחזית העשייה הנדל"נית בירושלים.

 

עורך דין ונוטריון משה אלפסי - משמש כיו"ר ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין, השיק בימים האחרונים את ספרו "עסקאות מקרקעין", המתייחס לרוח התקופה ולסכנות הרבות האורבות בתחום המקרקעין, זאת בזמן שהוא עובד מסביב לשעון תוך שהוא מייצג חברות ממשלתיות דוגמת "חלמיש", יזמים וקבלנים בנושא התחדשות עירונית ובעלי דירות רבים. "כשמגיע אלי אדם, הוא לא עושה עסקאת מקרקעין, הוא קונה לעצמו בית, כך אני רואה ומתייחס לדברים", מסכם אלפסי.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x