$
חדשות נדל"ן

סולל בונה תבנה מגדל עבור רד בינת - ובו חוות השרתים הגדולה במזרח התיכון

עלות הקמת המגדל נאמדת ב-200 מיליון שקל; הוא יכלול 27 קומות מתוכן 10 תת קרקעיות; בניית הפרויקט צפויה להסתיים ב-2020

דותן לוי 18:2029.05.16

שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות מקבוצת שיכון ובינוי זכתה במכרז של חברת רד בינת נכסים מקבוצת רד בינת, לתכנון והקמת מגדל רד ירושלים בהיקף של כ- 200 מיליון שקל. המגדל ששטחו הבנוי כ- 52 אלף מ"ר, יכלול 17 קומות מעל האדמה ו- 10 קומות תת- קרקעיות במתחם הר חוצבים. בניית הפרויקט צפויה להסתיים ב- 2020.

השטח התת קרקעי בפרויקט עומד על כ- 14 אלף מ"ר כ-6 קומות מתוך ה-10 מיועדות לחניון תת קרקעי ו-4 קומות נוספות להקמת דאטה סנטר שיהיה למעשה הגדול במזרח התיכון.

אהוד דנוך מנכ״ל שיכון ובינוי סולל בונה אהוד דנוך מנכ״ל שיכון ובינוי סולל בונה צילום: צביקה טישלר

 

בכוונת רד בינת נכסים להשכיר שירותי ענן מתקדמים לחברות מהתעשיות הביטחוניות, חברות ממשלתיות, בנקים, חברות ביטוח ועוד. הביקוש למתקנים האלה הולך וגדל וכבר לא שמור רק לבנקים גדולים ולגופי ביטחון, אלא מתפשט דרך חברות הטכנולוגיה ככל שמגמת השימוש בשירותי ענן מתרחבת. ההבנה כי עוד ועוד גופים יזדקקו לשירותים הללו החלה לחלחל גם ליזמי הנדל"ן, שכבר החלו בהקמה של מרכזי נתונים (דאטה סנטר) תת קרקעיים שתפקידם לספק מענה לביקוש. בשונה מעולם הנדל"ן למשרדים בו שטחים מושכרים לפי מ"ר, בתחום מרכזי הנתונים התמחור הוא לפי מספר ארונות המכילים שרתים. כל ארון תופס שטח של כ־3 מ"ר, ובירושלים למשל השכירות החודשית שלו נאמדת ב־3,000 שקל - כלומר 1,000 שקל למ"ר, לעומת דמי שכירות חודשיים של כ־70 שקל למ"ר במשרדים באותו אזור. עם זאת, שטחי הארונות מהווים פחות משליש מהשטח הכולל של המתחם, כך שבחישוב כולל דמי השכירות הם כ־300 שקל למ"ר. בשקלול עלויות התחזוקה של המערכות, הארנונה (שכרגע נגבית בתעריף נמוך של חניון אך עלולה להשתנות) והאבטחה התשואה במרכז הנתונים החדש צפויה לעמוד על כ־15%- יותר מפי 2 מהתשואה במגדל משרדים רגיל בהר החוצבים, שעומדת על כ-7%.

 

הדמיית חוות ה הפרוייקט שתקים סולל בונה הדמיית חוות ה הפרוייקט שתקים סולל בונה הדמייה: יח"צ

 

את הפרויקט תשווק חברת אינדקס נדל"ן, בניהולם של נועם ברנדר המייסד ואלעד פוקס המנכ"ל, המשווקת את כל נכסי רד בינת ירושלים. לדברי רונן איילון, מנכ"ל רד בינת נכסים הפרויקט יבוצע בשיטת תכנון ביצוע מלא, שיטה המקובלת מאד במגזר הציבורי אך לא במגזר הפרטי. "מדובר אחד הפרויקטים הפרטיים הגדולים ביותר המבוצעים בשיטה זו, והיתרון העיקרי עבורנו עבור בתור יזמים נובע מהעובדה שאין לנו צורך בהעסקת צוות מתכננים ויועצים גדול על בסיס קבוע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x