$
בארץ

אורלי לוי אבקסיס פורשת מישראל ביתנו

ברקע לפרישה, החלטת ראש המפלגה אביגדור ליברמן לא לקדמה עם הכניסה לקואליציה ולהעניק את התיק השני בחשיבותו לסופה לנדבר

רוני זינגר 18:4619.05.16

אורלי לוי אבקסיס פורשת מישראל ביתנו. החלטתה התקבלה על רקע העובדה שראש מפלגתה אביגדור ליברמן בחר שלא לקדמה ולהעניק את התיק השני בממשלה לסופה לנדבר - ולהחזירה לתיק הקליטה.

 

לוי אבקסיס ראתה את עצמה כמספר 2 במפלגה וכמועמדת ראויה לקבל תיק בממשלה. דרישה אחרת היתה לקבל את ראשות ועדת עבודה ורווחה בכנסת, תפקיד שלא ניתן לה. לוי אבקסיס נחשבת לחברת כנסת מוערכת מאוד גם בקרב חבריה לסיעות אחרות. במסגרת עבודתה הפרלמנטרית, קידמה את חוק משכנתא 90% שליברמן דורש מנתניהו מחויבות לקדמו.

 

"מעולם לא ביקשתי לעצמי משרה"

 

"לצערי ההזדמנות שנקרתה כעת בפנינו כמפלגה העומדת לכניסה לממשלה, לא נוצלה בתחום החברתי בשום דרך. הנושאים והסוגיות שבגינם בחרתי לעסוק מלכתחילה בפעילות ציבורית ולמען הציבור, הופקרו לחלוטין ושוב נותרו בצד" מסרה לוי אבקסיס. "חשוב לי לציין שמעולם לא ביקשתי לעצמי משרה, אבל בהחלט דרשתי שהנושאים החשובים לי לקידום השכבות החלשות יקבלו את המקום הראוי להם בקדמת העשייה המפלגתית. זה לא קרה, ולא יכולתי להישאר אדישה לכך".

 

אורלי לוי אבקסיס אורלי לוי אבקסיס צילום: עומר מסינגר

 

עוד אמרה לוי אבקסיס: "החלטתי שלא לקחת חלק במהלך הפוליטי הנוכחי, ונוכח הסיטואציה שנוצרה אני מודיעה על סיום דרכי ב'ישראל ביתנו'. אני עושה זאת בראש מורם ומתוך ידיעה והכרה שהמהלך אותו אני נוקטת עלול להוות לי למכשול בפעילותי הפרלמנטרית. איני חוששת מכך. בכוונתי לפעול כחברת כנסת על פי צו מצפוני ובאופן שישקף אך ורק את טובתן של השכבות החלשות".

 

תחבור לכחלון?

 

מאז שהוקמה "כולנו" של משה כחלון, נשמעו לא פעם הערכות כאילו לוי אבקסיס עשויה לעבור למפלגה, המזוהה עם נושאים שהיא מקדמת ודומה בתפיסת עולמה המדינית והכלכלית לדעותיה של לויאבקסיס. כעת לא ברור האם תחבור לוי אבקסיס למפלגה שבה היה אביה ובה מכהן כחבר כנסת אחיה ג'קי, או שתחבור לרשימה אחרת.

 

על מנת שלוי-אבקסיס תמשיך לכהן בכנסת, עליה לבקש את אישור ועדת הכנסת, על מנת שתכריז עליה כח״כית שאינה שייכת לאף סיעה. כחברת כנסת שאינה שייכת לאף סיעה לוי-אבקסיס לא תזכה לתקציב או לחדר משלה אך זכויותיה כחברת כנסת ישמרו.

 

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר: "הופתענו לשמוע על צעדה של ח״כ אורלי לוי-אבקסיס. 'ישראל ביתנו' צפויה להשיג במו״מ המתנהל כעת הישגים משמעותיים מאוד בתחום החברתי וצר לנו שח"כ לוי לא תהיה חלק מהם".

 

ח"כ איציק שמולי אמר על הודעת ח"כ אורלי לוי אבקסיס: "אורלי היא ח"כית מעולה ואנחנו שותפים קרובים למאבקים חברתיים רבים בכנסת. אם היא פרשה מחברות מפנקת בקואליציה בגלל אי הסכמות ערכיות, זה אומר שהממשלה החדשה מובילה אותנו לאבדון גם בתחום החברתי. אני קורא לה לבוא לביתה הטבעי - ולהצטרף למפלגת העבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x