$
בארץ

נחתם הסכם אנרגיה חדש בין ארה"ב לישראל

במשרד האנרגיה אומרים שההסכם מרחיב את תחומי שיתוף הפעולה בין המדינות והוא עתיד לכלול את תחום הדלקים ותחליפיהם, גז טבעי, טכנולוגיות "רשת חשמל חכמה" התפלה וטיפול במים

ליאור גוטמן 14:5604.04.16

מתווה הגז הממשלתי אולי תקוע, אבל משרד האנרגיה ממשיך בניסיונות שלו למצוא אופק חדש למשקיעים זרים שאולי יגיעו לכאן: שר האנרגיה יובל שטייניץ חתם הבוקר (ב') על הסכם שיתוף פעולה חדש מול מקבילו מזכיר האנרגיה האמריקאי ד"ר ארנסט מוניז.

 

במשרד האנרגיה מסבירים שההסכם מרחיב את תחומי שיתוף הפעולה בין הצדדים, כך שהוא עתיד לכלול את תחום הדלקים ותחליפיהם, גז טבעי, טכנולוגיות "רשת חשמל חכמה", התפלה וטיפול במים, וכן הגנה מפני לוחמת סייבר על מתקני תשתיות. ההסכם מחליף הסכם קודם שקבע שורת שיתופי פעולה שנתחמו עד ל-2024.

 

קידוח תמר (ארכיון) קידוח תמר (ארכיון) צילום: יח"צ

 

יצוין שזהו ביקורו הראשון של מוניז בישראל, והוא צפוי להשתתף בכנס האנרגיה השנתי של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה. שטייניץ ברך על הביקור ואמר שהסכם החדש הנחתם מהווה הוכחה נוספת ליחסים ההדוקים בין המדינות. "אני משוכנע ששיתוף הפעולה בתחום האנרגיה יתרחב בשנים הבאות. ארה"ב היא חברתה הגדולה של ישראל, ואנו מעריכים חברות זו", אמר שטייניץ.

 

מזכיר האנרגיה של ארה״ב, ד"ר ארנסט מוניז, אמר כי "היום מדינותינו העמיקו אף יותר את שיתוף הפעולה המתמשך בינינו. ארה״ב וישראל ימשיכו לטפח מחקר ופיתוח, להוריד עלויות הפקת אנרגיות ירוקות, ולעודד שיתופי פעולה בין מדעני האנרגיה המובילים של המדינות שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x