$
משפטיפ

"הצלחה היא לא יותר מהתמדה בדרך ונאמנות לאמת שלך"

בגיל 31 כשהוא נשוי לענת ואבא לדניאל, מאמין עו"ד בן קרפל שנאמנות לדרך שלך ולאמת שלך, היא הדבר החשוב ביותר. בתחום לשון הרע בחר כיוון שחולש כמעט על כל ענפי המשפט והתיקים בו מרתקים ואם לא היה עורך דין סביר להניח שהיה הופך ווטרינר

בשיתוף משפטיפ 09:3128.01.16

מערכת משפטיפ מסמנת את עורכי הדין הצעירים והמבטיחים לשנת 2016

 

מייד כשנכנסים למשרד של עו"ד בן קרפל הממוקם בקיסריה, אפשר לחוש שילוב של יוקרה ופשטות, מן אמירה שבעלי המשרד משדרים לאורך כל הדרך, הסגנון האורבני והנקי משרה תחושה של ניו יורק, קרפל מהיר ותכליתי ולא מאפשר לנו להתענג על הנוף בעודו מסביר בטון חצי מתנצל שהוא חייב להתכונן לדיון הוכחות ב"אחד התיקים היותר מורכבים בתחום".
"מאז שאני זוכר את עצמי, נלחמתי למען הצדק בכל מקום ובכל מערכת בה לקחתי חלק, ומכאן הדרך ללימודי משפטים הייתה טבעית, קצרה וברורה. רבים טועים לחשוב שעם קבלת התואר מסתיימים הלימודים, אלא שמהר מאד הבנתי שהלמידה היא חלק בלתי נפרד מהעשייה והעבודה כעורך דין וזו אחת הסיבות שאני כל כך אוהב את עבודתי - הידיעה שבכל יום אחשף לתחום חדש לגמרי. באיזה עוד מקצוע אוכל לעסוק בבוקר בסכסוך משפחתי, אחר הצהריים בבלוג על רשלנות רפואית ובערב במישהו שהעלה סטטוס פוגעני נגד שכן?"

 

"את התמחותי עשיתי במשרד עורכי דין איתן מהולל ושות', בתחום סימני המסחר, בנוסף ראוי לציין את מורי ורבי עוה"ד ישראל שמואלי.

 

עו"ד בן קרפל: "מאז שאני זוכר את עצמי נלחמתי למען הצדק" עו"ד בן קרפל: "מאז שאני זוכר את עצמי נלחמתי למען הצדק" צילום: יח"צ

 

אם לא היית עורך דין וודאי היית?

 

האהבה הגדולה ביותר שלי היא בעלי חיים, כך שסביר להניח שאם לא הייתי עורך דין הייתי הופך להיות ווטרינר.

 

ספר על תיק מכונן

 

אחד התיקים הראשונים בהם ניצחתי עסק בתביעת לשון הרע מסועפת, מסובכת ומאוד אמוציונליות, שהוגשה כנגד שני לקוחות שייצגתי על סך 1,000,000 ₪ - התביעה התנהלה מספר שנים והייתה בעבורי לבית ספר מציין. התביעה הסתיימה לשמחתי בניצחון מוחלט של לקוחותיי אשר הגנתם התקבלה על כל ראשיה, זהו בלי ספק תיק שזכור לי היטב ושילווה אותי עוד זמן רב.

 

מה אתה הכי אוהב בתחום שלך?

 

התחום בו בחרתי הוא תחום דינמי בעל נגיעות חוקתיות ופעמים רבות תחומי משפט אחרים ומרתקים מתנהלים תחת מעטה של תיקי לשון הרע, לדוגמא: תיק לשון הרע בו תבע רופא על כך שאחד הפציינטים שלו הפיץ שהוא רשלן, כך לפתע, תיק לשון הרע, הופך לתיק רשלנות רפואית בו צריך להוכיח עניין שברפואה, הדבר נכון גם לגבי תיקי לשון הרע בסכסוכים מסחריים, בסכסוכי משפחה ובסכסוכי עבודה. תחום לשון הרע חולש כמעט על כל ענפי המשפט ומשכך, התיקים בו תמיד מרתקים.

 

עם זאת, מהו הדבר שמוערך בעינך הכי פחות?

 

ישנם כאלה העושים שימוש זול בחוק איסור לשון הרע ומגישים תביעות סרק ללא כל עילת תביעה, אני חושב שזו אחת הבעיות בתחום שלנו וכולי תקווה שבתי המשפט יעשו שימוש ביד יותר קשה עם תובעים שכאלה, הדבר נכון גם לעניין השימוש שבתי המשפט ממעטים לעשות בסמכותם לדחות על הסף תביעות שכאלה, וכמובן לעניין ההוצאות שנפסקות בגין הליכי סרק.

 

המוטו שלך

 

החוכמה היא בפשטות.

 

המלצה על קולגה

 

אחד מעורכי הדין המרשימים והאנושיים שפגשתי הוא עוה"ד שלומי ויינברג, עורך דין מבריק ואדם מקסים אשר אמליץ עליו בכל הזדמנות ומכל הלב.

 

טיפ קטן וחשוב

 

לא לפחד ותמיד להיות נאמן לדרך שלך ולאמת שלך, הדבר נכון גם לעורכי דין וגם לבעלי דין.

 

עו"ד בן קרפל עוסק בתחום לשון הרע והוצאת דיבה.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x