$
בארץ

בר רפאלי התלוננה במשטרה על גניבת זהות בפרשת סינגה מינגה: "אין לי חשבון בסינגפור"

הדוגמנית המפורסמת הכחישה את הפרסום שלפיו היא ואמיר ברמלי השתמשו בחשבונות של חברה סינגפורית לצורך העברות כספים ביניהם בבנק במדינה. לטענתה, מישהו עשה שימוש בשמה

עמרי מילמן 23:4513.01.16

בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על הקשר המסתורי בין הדוגמנית בר רפאלי לאמיר ברמלי התלוננה היום רפאלי ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב על גניבת זהות.

"כלכליסט" פרסם מוקדם יותר השבוע כי ממסמכים שהגיעו לידיו רפאלי, שנחקרת בימים אלו ברשות המסים על העלמות מס בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, ואמיר ברמלי, הבעלים של חברת רוביקון וקרן קלע החשוד בהונאת משקיעים, השתמשו בחשבונות של חברה סינגפורית בשם סינגה מינגה בשוויץ לצורך העברות כספים ביניהם. מהמסמכים עולה כי בשמה של בר רפאלי בבנק DBS בסינגפור התבצעו העברות כספיות במהלך 2014, שהדליקו נורות אדומות אצל הבנקאים השוויצרים. בתלונתה במשטרה טענה רפאלי כי אינה מחזיקה בחשבונות בנק בסינגפור כלל, ולכן לא יכולה היתה לבצע העברות כספיות כפי שתוארו.

 

בר רפאלי ואמיר ברמלי בר רפאלי ואמיר ברמלי צילום: צביקה טישלר, MCT

 

מוקדם יותר היום חשף "כלכליסט" כי חוקרי רשות המסים הגיעו היום למשרדי UBS ישראל בהרצליה עם צווים לקבלת מסמכים ובמקביל אחד מעובדי קרדיט סוויס בישראל נתן היום עדות לרשות המסים בנוגע לפרשת העלמת המסים של רפאלי.

  

עוד עלה ממסמכים נוספים שהגיעו לידי "כלכליסט" כי רפאלי קבלה עדכון מפורט בנוגע להסברים שנתן ברמלי לבנק השוויצרי בנוגע להעברות הכספים השונות, לאחר שנתבקש לעשות זאת. רפאלי מצידה, לפי המסמכים, ביקשה מברמלי להיות פחות מעורבת בנושא וביקשה ממנו לעדכן בפרטים את עורך דינה, עמית קריגל, שנחקר גם הוא במסגרת אותה פרשה ברשות המסים. רפאלי טענה כי לא היו דברים מעולם. כאמור, כעת הגישה רפאלי תלונה למשטרה בטענה כי זהותה נגנבה.  

 

החקירה נגד רפאלי ואמה נחשפה לפני חודש. רשות המסים חושדת כי רפאלי העלימה עשרות מיליוני שקלים. על פי החשד, מרכז חייה של בר רפאלי בשנים 2009-2012 היה בישראל, אך למרות זאת רפאלי ניסתה להתחמק לכאורה מתשלום מס על הכנסות של עשרות מיליוני שקלים בחו"ל, כשנתנה מצגי שווא לפקיד השומה שלפיהם היא תושבת חוץ.  

 

כך למשל, נטען בפני הרשות כי דירות שבהן גרה הדוגמנית המפורסמת בשכירות, למשל במגדלי yoo ובמגדל W, נחתמו על ידי אחיה ואמה. זאת במטרה ליצור תמונה שלפיה רפאלי כלל אינה מתגוררת בארץ. רפאלי נמנעה גם מלחתום על חוזים על כלי רכב שקיבלה בתמורה על פרסומם כדי להימנע מיצירת תמונה שמרכז חייה בישראל.

 

עורך דינה של רפאלי, אודי ברזילי, מסר כי "מהפרסום ב'כלכליסט' למדה בר רפאלי לראשונה כי, ככל שהפרסום נכון, מאן דהוא גנב את זהותה ופתח בשמה חשבונות בנק. לפיכך הוגשה תלונה למשטרה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x