שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

המועצה הארצית המליצה על הקמת שני יישובים חדשים: בדואי בנגב ודרוזי בגליל

כעת על הממשלה להצביע בנושא. אם יושג רוב יתבקשו הרשויות המקומיות שגבולן יקומו הישובים לקדם את הליך התכנון בשיתוף התושבים

אמיתי גזית 15:5105.01.16
המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה היום (ג') להמליץ לממשלה על הקמת שני יושבים חדשים, האחד בדואי בנגב, האחר ישוב קהילתי דרוזי בגליל התחתון.

כעת על הממשלה להצביע בנושא, אם יושג רוב יתבקשו הרשויות המקומיות שגבולן יקומו הישובים לקדם את הליך התכנון בשיתוף התושבים.

 

הישוב הדרוזי ימנה בשלב הראשון 400 בתים וישכון במועצה האזורית גליל תחתון, מדרום לגן לאומי קרני חיטין ומצפון לאזור התעשייה גולני ולכביש 77, באתר הקרוי "אחוזת נפתלי".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט אמר בעניין: "לנו ולדרוזים יש ברית אחים. אנחנו מחויבים להם ובאחריותנו לדאוג לרווחת המגזר ולשגשוגו. אני מברך על יוזמת ראש הממשלה. מדובר בצורך אמיתי לקידום האוכלוסיה הדרוזית, שמתמודדת עם קשיי דיור, הנובעים, בין השאר, מתשתיות מיושנות ומטופוגרפיה מאתגרת. אני וצוות משרדי רתומים לנושא משלביו הראשונים ונמשיך ללוות אותו ולדאוג לבניית היישוב בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובצורה יעילה, עד להשלמת הפרויקט".

 

הפזורה הבדואית בנגב (ארכיון) הפזורה הבדואית בנגב (ארכיון) צילום: חיים הורנשטיין

 

הישוב הבדואי יוקם לטובת הכפר הלא מוכר ואדי נאם, בעקבות עתירה של האגודה לזכויות האזרח, עמותת במקום והתושבים כנגד הכוונה לספח את אלפי התושבים בו ליישוב שגב שלום, וזאת משום שתושבי ואדי נאם העדיפו ישוב בעל אופי כפרי. כיום שוכן הכפר בשטח גלילי (שאינו שייך לאף מועצה אזורית) אך סמוך למועצות האזוריות אל קסום ונווה מדבר.

 

בהודעת המועצה נמסר כי מטרתו של הישוב החדש היא להביא לשינוי מהותי במצבה של האוכלוסייה ולסגור את הפער הגדול שנוצר בין הבדואים לשאר אזרחי המדינה, תוך שילובם של הבדואים בנגב כאזרחים שווי זכויות וחובות במדינה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x