שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

דירות במקום כדורגל: אאורה זכתה במגרש מכבי חדרה ב-76 מיליון שקל

למכרז על הקרקע הצמודה למכללת אפיק ולהיכל הספורט העירוני ניגשו 6 חברות; זכויות הבנייה מאפשרות לבנות 255 יחידות דיור וכן שטחי מסחר וחניון תת קרקעי

דותן לוי 18:0716.11.15

חברת אאורה, בבעלות יעקב אטרקצ'י, זכתה במכרז של אגודת מייסדי חדרה לרכישת מגרש הכדורגל של מכבי חדרה המשתרע על שטח של של כ- 9.5 דונם במרכז חדרה ובתמורה ל-76 מיליון שקל. למכרז ניגשו 6 חברות והתהליך נוהל על-ידי השופט אורי גורן.

 

כיום משמשת הקרקע כמגרש הכדורגל המיתולוגי של קבוצת מכבי חדרה ועיריית חדרה מעמידה לרשות הקבוצה מגרש חלופי. המגרש צמוד למכללת אפיק, להיכל הספורט העירוני ולעירייה ומהווה חלק מתוכנית בניין עיר של העיריה לשינוי מרכז העיר. בעלת הקרקע, אגודת מייסדי חדרה, היא אגודה חקלאית, אשר מחזיקה במגרש עוד בטרם הקמת המדינה.

 

אטרקצ'י. 255 דירות במקום המגרש המיתולוגי אטרקצ'י. 255 דירות במקום המגרש המיתולוגי צילום: אייל פרידמן

 

המגרש כולל זכויות בנייה ל-255 יחד בשטח של כ-29 אלף מ"ר וכן כ-4,000 מ"ר של שטחי מסחר וכ-15 אלף מ"ר של חניה תת קרקעית. המתחם שיוקם על גבי הקרקע ייבנה בבנייה מרקמית (גובה הבניינים דומה למרקם הקיים), חלקו של המתחם הפונה לרחוב יכלול קומת קרקע מסחרית גבוהה ומעליה 3 קומות למגורים. ברקע יוקמו 3 מגדלים בני 17 קומות ושטחים מסחריים נוספים. בפרויקט יוצעו דירות 3-6 חדרים וכן דירות מיוחדות כגון פנטהאוזים.

 

לפי הדיווח של אאורה, עלות הקמת הפרויקט עומדת על כ-334 מיליון שקל וההכנסות הצפויות עומדות על 394 מיליון שקל כאשר הרווח הצפוי עומד על כ-60 מיליון שקל.

 

עד לאחרונה אאורה נמנעה מבנייה בעיר חדרה, אך בנתה בישובים הסובבים אותה כגון פרדס חנה ואור עקיבא. יחד עם זאת לפני כחודש רכשה החברה קרקע בשכונת הפארק בחדרה בסכום של כ-22 מיליון שקל ותקים 2 בניינים בני 10 קומות הכוללים 76 יחידות דיור.

 

לאחר הזכייה במכרז אמר אטרקצ'י כי "השכונות שיבנו עדיין מאפשרות לזוגות צעירים ולמשפחות לרכוש דירות במחירים הגיוניים של כ- 1.25 מיליון שקל לדירת 4 חדרים וכ-1.4 מיליון שקל לדירת 5 חדרים. אזורים אלה הופכים מבוקשים ביותר ואנו ממשיכים לבחון הזדמנויות חדשות לצורך הרחבה נוספת של פעילותנו באזור".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x