בארץ

מחבלת ניסתה לדקור מאבטח בעפולה - ונורתה

פיגוע שלישי בשעה: פחות מיום לאחר שמחבל דקר חייל בעפולה, ניסתה מחבלת לדקור מאבטח בכניסה לתחנה המרכזית בעיר. היא נורתה ונפצעה קשה. מוקדם יותר היום: בן 16 נדקר בבירה, שוטר סיור נדקר בקריית ארבע

ynet 14:1809.10.15

פיגוע שני בעפולה תוך יומיים, שעה קלה לאחר הפיגועים בירושלים ובקריית ארבע : בכניסה לתחנה המרכזית בעפולה ניסתה מחבלת לדקור בסכין מאבטח שהוצב בכניסה לתחנה. המחבלת נורתה, נפצעה באורח קשה ופונתה לבית החולים פוריה בטבריה. במקום כוחות משטרה גדולים שחסמו את הזירה.

 

ח"כ לשעבר אלי אפללו היה עד למתרחש. הוא סיפר לאולפן ynet כי משרדו ממוקם מעל התחנה המרכזית בעיר: "שמענו יריות וראינו כוחות ביטחון שירו במחבלת. הוציאו את כל האנשים מהתחנה המרכזית. ראיתי אישה שוכבת וכוחות הביטחון סביבה. אני חושב שהסכין על הרצפה".

 

הפיגוע אתמול בת"א הפיגוע אתמול בת"א צילום: גיל קאלו

 

אתמול דקר מחבל בעפולה אזרחים ברחוב ארלוזרוב בעיר. חייל בן 21 נפצע באורח בינוני עד קשה. בתום מרדף נתפס המחבל בידי אזרחים שריתקו אותו, והסכין שהייתה ברשותו נתפסה.

 

שעות הבוקר של יום הזעם עברו בשקט בירושלים, אבל מעט אחרי 12 בצהריים כבר דווח על פיגוע דקירה. מחבל פלסטיני דקר נער יהודי בן 16 בשכונת שמואל הנביא ונמלט. הוא נפצע מדקירות סכין בפלג גופו העליון ומצבו מוגדר קל. הנער פונה לבית החולים הדסה בהר הצופים. לאחר זמן קצר נעצר הדוקר. הפיגוע התרחש באותו מקום שבו אירעו בעבר פיגוע טרקטור ופיגוע דריסה. מהמשטרה נמסר כי הנער דיווח בתחילה כי הותקף באגרופים, ורק בהמשך אותר על גופו פצע דקירה.

 

דקות ספורות לאחר מכן דווח על פיגוע בקריית ארבע. שוטר בן 47 נפצע בעת ניסיון לחטוף את נשקו בשער המערבי של קריית ארבע. שוטרי סיור של מרחב חברון עצרו חשוד לבדיקה וזיהו כי הוא מסתיר סכין. באותה עת ניסה החשוד לחטוף את הנשק, דקר את השוטר ופצע אותו קל בידו וברגלו. השוטר שאבטח ירה לעבר המחבל ופצע אותו אנושות.

 

בנוסף, לאחר הלוויית ההרוג מהעימותים הקשים בין כוחות הביטחון לצעירים הפלסטינים במחנה הפליטים שועפט החלו שם מהומות גם היום. צעירים הבעירו צמיגים בכניסה למחנה. תושב השכנה, בן 21 שעובד במערב ירושלים, אמר ל-ynet: "אנחנו רוצים לחיות, אבל המצב כעת שונה ממה שהיה בהסלמות קודמות. זה לא הולך להירגע לדעתי". הוא תיאר ייאוש גדול ששורר בתוך מחנה הפליטים ותחושת מיאוס מהסטטוס קוו: "אני מאוד מקווה שתפרוץ אינתיפאדה כדי שיגיע אחריה השלום".

 

מוקדם יותר היום תקף תושב דימונה שני בדואים ושני פלסטינים בעיר. שניים מהם נפצעו בינוני עד קשה. התוקף נעצר במקום. בנתניה נקלעו ארבעה ערבים לתקיפה של תושבי העיר - שלושה הצליחו להימלט ואולם אחד מהם הותקף באלימות קשה ונזקק לטיפול רפואי.

 

הפיגועים של שעות הצהריים מהווים המשך לגל הטרור של הימים האחרונים. אמש דקר מחבל בעפולה חייל ופצע אותו בינוני עד קשה. בצהריים דקר צעיר ממזרח ירושלים, המחזיק בתעודת זהות כחולה, חמישה בני אדם על גשר סמוך לקניון עזריאלי. קצין של מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר חיסל את המחבל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x