$
בארץ

פרופ' יפה זילברשץ מונתה ליו"ר הוועדה לתקצוב ותכנון במועצה להשכלה גבוהה

זילברשץ היא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ומשמשת כמשנה לנשיא האוניברסיטה ממאי 2010

שירות כלכליסט 17:3105.08.15

שר החינוך נפתלי בנט מינה את פרופ' יפה זילברשץ ליושבת ראש הוועדה לתקצוב ותכנון במועצה להשכלה גבוהה (הות"ת).

 

זילברשץ היא פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ומשמשת כמשנה לנשיא האוניברסיטה ממאי 2010. בכך הופכת פרופ' זילברשץ לאישה הראשונה שתכהן בתפקיד.

 

זילברשץ, שמחליפה בתפקיד את ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג, בוגרת תואר ראשון במשפטים, תואר שני בלימודי משפט בינלאומי מאוניברסיטת ניו יורק ובעלת דוקטורט מאוניברסיטת בר אילן.

 

היא כיהנה במספר ועדות ציבוריות, כולל הוועדה להכנת חוק אזרחות, ועדת רובינשטיין לבחינת מדיניות הגירה למדינת ישראל, ועדת נאמן להשלמת ניסוח חוקה לישראל, ועדת קש"ב לקידום השילוב בשירות והשוויון בנטל ועוד.

 

כמו כן שימשה כחברה בוועד המנהל של הסוכנות היהודית. היא מכהנת במשך שנים רבות כחברת הנהלת הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים וכיועצת אקדמית של הארגון, וכן כחברת הנהלה במכון הישראלי לדמוקרטיה.

 

ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני), שכיהן בתפקיד יו"ר הות"ת עד לאחרונה, מברך על מינויה של זילברשץ: "כמי ששיתף פעולה עם פרופ' זילברשץ, אני משוכנע שמדובר במינוי ראוי ביותר של שר החינוך ויו"ר המל"ג. זכינו לעבוד יחד במספר הזדמנויות כאשר כיהנתי כיו"ר הות"ת, ויש לה תרומה רבה בקידום ההשכלה הגבוהה עוד בתפקידיה הקודמים."

 

על רקע הקיצוץ המסתמן בתקציב ההשכלה הגבוהה הוסיף טרכטנברג כי: "אין לי ספק שפרופ' זילברשץ תדע להתמודד עם האתגרים הרבים שעומדים בפני מערכת ההשכלה הגבוהה, תמשיך בצעדים החיוביים שהובלנו בשילוב האוכלוסיות השונות ובהחזרת המוחות ארצה, ותצעיד את המערכת קדימה. אני מברך את שר החינוך על המינוי, ובטוח כי תצליח בתפקידה".

 

ח"כ מנואל טרכטנברג ח"כ מנואל טרכטנברג צילום: עמית שעל

 

ועד ראשי האוניברסיטאות מסר כי הוא "שמח לברך על מינויה של פרופ' יפה זילברשץ ליושבת ראש הוועדה לתכנון ולתקצוב שבמועצה להשכלה גבוהה. אנו מברכים את שר החינוך, נפתלי בנט, על שהציב בראש המערכת אשה שמילאה שורה של תפקידים בכירים באקדמיה ומגיעה מאחת מאוניברסיטאות המחקר. אנו בטוחים שפרופ' זילברשץ תציב כיעד מערכתי את פיתוח המחקר האקדמי וההשכלה הגבוהה של מדינת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x