$
בארץ

הנסיעה באוטובוסים וברכבות תוזל בעשרות אחוזים

מחיר כרטיס חופשי-חודשי משולב לאוטובוסים ולרכבת בגוש דן יירד ב-37% מ-400 ל-252 שקל; נסיעה ברכבת בקן פתח תקוה-ראשון לציון תוזל ב-60%

ליאור גוטמן 13:4104.08.15

משרד התחבורה הודיע היום (ג) על רפורמה מקיפה בתעריפי הנסיעה באוטובוסים, לפיה תעריף הנסיעה בכל אחד מהמטרופולינים הגדולים בישראל ( גוש דן, ירושלים, חיפה ובאר שבע) יהיה אחיד. גם מחירי הנסיעה ברכבת יופחתו בעשרות אחוזים.

 

לחצו כאן למחירים החדשים ברכבת באזור המרכז

לחצו כאן לדוגמאות נוספות למחירים ברכבת

 

הרפורמה מחליפה שיטה ישנה בה כל אזור קיבל תעריף נסיעה משלו ועד למצב שבחלק מהערים הגדולות הנוסעים נאלצו הנוסעים לחשב את עלות הנסיעה מספר פעמים באותה עיר או בערי הלווין שלה.

  

שר התחבורה ישראל כץ הוסיף שהאיחוד התעריפים יובל לכך שהנוסעים יוכלו לנסוע ללא הגבלה בכל אמצעי התחבורה הציבורית (אוטובוסים, רכבת ישראל, הרכבת הקלה והמטרונית) בכל אזור המטרופולין, במשך 90 דקות, במחיר נסיעה אחת וללא כל תוספת תשלום.

 

לא עדכנו את בסיס התעריף יותר מ-20 שנה

 

למעשה, השיטה החדשה אמורה להקל על הנוסעים ולאפשר מעבר קל יותר שלהם מאמצעי התחבורה השונים. עלות התכנית היא כ-120 מיליון שקל ובמשרד התחבורה מתגאים שהיא נמצאת בבסיס התקציב, כלומר ללא שינוי וכל שנה מחדש.

 

כפי שפורסם בעבר ב"כלכליסט", משרד התחבורה החל לעבוד על השיטה החדשה עוד בשנה שעבר וזאת לאחר שהתברר שבסיס תעריף הנסיעה, שחושב בכלל ביחס לעלות הנסיעה בערי אירופה, לא עודכן ברמה הארצית מזה 20 שנה.

 

אוטובוסים של חברת מטרופולין אוטובוסים של חברת מטרופולין צילום: צביקה טישלר

 

אז מתי השיטה החדשה תיכנס לפועל? במשרד התחבורה מקווים שתוך כמה שבועות או חודשים. הדבר תלוי בתיקוני חקיקה ותקנות שונות כמו גם בהתאמת ציוד המסיעה של מפעילי התחבורה הציבורית לכרטיס אחיד עם אפשרות לפעולה

אלקטרונית של הנוסע (כרטיסים חכמים, כניסה מהדלת האחורית וכו').

 

משרד התחבורה מפרסמים חלק מהתעריפים. כך למשל, כרטיס חופשי-חודשי משולב, לאוטובוסים ולרכבת, באזור המטרופולין גוש דן (בין תל אביב לראשון לציון), יעלה 252 שקל, במקום 400 שקל כיום, הוזלה של 37%. באזור שבין תל אביב לרחובות, ישלמו הנוסעים 286 שקל (במקום 491 שקלים כיום, הוזלה של 42%) ואילו באזור שבין תל אביב לאשדוד, יופחת המחיר ל-351 שקל (לעומת 574 שקל כיום, הוזלה של 39%).

 

מחירים נוספים: כרטיס חופשי חודשי משולב (לאוטובוסים ולרכבת), בין נתניה לתל אביב יעלה 351 שקל (לעומת 491 שקל כיום, הוזלה של כ- 30%), כרטיס משולב בין מודיעין לתל אביב יעלה 351 שקל (לעומת 574 שקל כיום, הוזלה של כ- 40%) ואילו כרטיס משולב בין תל אביב ללוד ורמלה, יעלה 252 שקל (לעומת 399 שקל כיום, הוזלה של 35%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x