שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בוטל מינויו של אלי שטיין למנכ"ל מכון התקנים

בית הדין לעבודה קבע כי קיים פער שלא ניתן לגישור בין ההליך המדוקדק והדקדקני שעברו יתר המתמודדים לבין ההליך שעבר שטיין

הדס גליקו 14:2519.07.15
בית הדין האזורי לעבודה בת"א ביטל הבוקר את ההחלטה למנות את אלי לשטיין כמנכ"ל מכון התקנים בשל פגמים מהותיים שנפלו בהליך בחירתו. ביה"ד הורה לוועדת האיתור להשלים את הליכי המיון של שטיין וכן הורה להעביר לוועד הפועל, שהנו הגוף הבוחר את המנכ"ל, את כל החומר הרלוונטי (הערכות, ציונים וכל מידע רלוונטי אחר) ביחס לכל אחד מהמועמדים הסופיים. וזאת, על מנת שהוועד הפועל יוכל להתחקות אחר הלך הרוח של ועדת האיתור ואחרי השיקולים שהנחו אותה בהמלצה על 3 המועמדים הסופיים. לאחר לאחר קבלת כל החומר הנ"ל פסק ביהמ"ש, יוכל הוועד הפועל לשוב ולבחור את המועמד המתאים ביותר לתפקיד מנכ"ל המכון.

 

אלי שטיין אלי שטיין

 

מי שהגיש את העתירה הוא משה וכטל המשמש כיום כמשנה למנכ"ל משרד התקנים. בדיון אמר השופט אורן שגב כי "קיים פער שלא ניתן לגישור בין הליך המיון הדקדקני שעברו וכטל ושאר המתמודדים לבין ההליך שעבר שטיין". שגב פסק כי נפלו פגמים שונים בעבודתה של ועדת האיתור אשר השפיעו על דרך קבלת ההחלטות של הוועד הפועל. חלק מהפגמים האלו הינו טכני אולם חלקו האחר הוא מהותי ויורד לשורשו של הליך הבחירה ועיקרון השוויון.

 

בעתירה מקבילה שהוגשה על ידי איגוד לשכות המסחר נגד מינויו של שטיין נכתב כי התעשייה היצרנית המקומית, באמצעות נציגיה בהתאחדות התעשיינים ובוועד הפועל של מכון התקנים, ניסתה בדרך זו להנחית מנכ"ל מטעמם, בניגוד לכללי מינהל תקין, כאשר השיקול היחידי הוא יצירת שליטה בגוף ציבורי, באמצעות נציג בעל אינטרסים מובהקים, שישמש כמנהל הכללי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x