שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

השר כץ רוצה למנות את מקורבו מתע"א אלי יבלון למנכ"ל משרדו

שבוע לאחר פיטוריו של מנכ"ל משרד הרווחה יוסי סילמן, שר הרווחה חיים כץ צפוי למנות לתפקיד את מקורבו מהתעשייה האווירית אלי יבלון, שמשמש כיום מנכ"ל האגודה הצרכנית של העובדים

הדס גליקו ומיקי פלד 19:5212.07.15

ל"כלכליסט" נודע כי שר הרווחה חיים כץ מתכוון למנות את עו"ד אליעזר (אלי) יבלון לתפקיד מנכ"ל משרד הרווחה במקום המנכ"ל היוצא יוסי סילמן, שפוטר מתפקידו בשבוע שעבר. יבלון מכהן כיום כמנכ"ל ש.א.ל - שירות אשראי לעובד, אגודה שיתופית צרכנית שמפעילה במתחם הבניין של ועד עובדי התעשייה האווירית חנויות מזון, ביגוד וכלי בית, ומפעילה ערוץ הפניות להתקשרות עם ספקים כמו כרומגן ושנפ.

 

עו"ד יבלון נשוי, אב לשלושה, בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן ומגשר מוסמך מטעם לשכת עורכי הדין. כיום הוא משמש גם חבר מועצת העיר ראשון לציון מטעם סיעת הבית היהודי. יבלון לא היה חבר ועד ונחשב לעובד של התעשייה האווירית שהושאל לאגודה הצרכנית. לפני כהונתו כמנכ"ל ש.א.ל שימש סגן מנהל מפעל מתא ירושלים של התעשייה האווירית.

 

יוסי סילמן יוסי סילמן צילום: עמית שעל

 

מועמד נוסף שהוזכר הוא מאיר מלכה, לשעבר ממלא מקום של כץ בתפקיד יו"ר ועד העובדים של תע"א. שמו של מלכה הוזכר בעבר כמועמד בבחירות לתפקיד יו"ר ועד העובדים לאחר שכץ נאלץ לפרוש עם מינויו לשר, אך לבסוף לא התמודד על רקע הגיעו לגיל פרישה.

 

מהשר כץ נמסר עוד בשלב המועמדות של יבלון כי הוא "בנאדם ואחר כך מנהל" ונכס לאוכלוסיות המוחלשות בישראל.

 

מיבלון נמסר כי הוא "מודע לגודל החשיבות והאחריות ורואה בתפקיד שליחות לפעול לטובת רווחת אזרחי מדינת ישראל וזכות לעבוד עם שר הרווחה חיים כץ".

 

מלכה הכחיש שהוא מועמד לתפקיד. בתע"א העדיפו שלא להתייחס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x