$
פרויקטים

עבודה מהבית

44.5% היו שמחים לעבוד מהבית במידה רבה

בחסות קולמקס 16:5908.07.15

אם אתם נמנים על אלו שהיו שמחים לעבוד מהבית ולא נותנים לכם לעשות זאת אולי הגיע הזמן. אחד הפתרונות הוא מסחר בשוק ההון

עברו שנתיים מאז התחוללה הסערה סביב החלטת מנכ"לית יהו מאריסה מאייר כשהודיעה שלא תאפשר יותר לעובדיה לעבוד מהבית. אז כיצאה עם ההכרזה, המדיה האמריקאית געשה וזה גלש גם אל מחוץ לגבולות ארה"ב. המתרעמות העיקריות היו אמהות שטענו כי מדובר בפגיעה קשה בעיקר בהן שמנסות לשלב קריירה עם גידול ילדים. טעונים נוספים שעלו היו מצד חברות גדולות במשק ותאגידי ענק שטענו כי פעמים רבות דווקא עבודה מהבית יעילה יותר. ואכן, הלשכה הלאומית למחקר כלכלי בארה"ב, (NBER), אשר מבצעת מחקרים עבור משרדי העבודה והאוצר האמריקניים, דיווחה באותה עת כי לפחות עשירית מכוח העבודה בארה"ב יכולים כיום לעבוד מבלי לעזוב את ביתם. זאת ועוד נמצא במחקר שפורסם בזמנו כי העובדים בבית משפרים את ביצועיהם בצורה ניכרת והתפוקות וההישגים שלהם עולים בכ-13% בהשוואה לעובדי המשרד וכן הם עובדים בממצוע כשעה וחצי יותר מאשר עובדי המשרד.

 

את המחקר ביצע ניקולס בלום מאוניברסיטת סטנפורד, שערך ניסוי בחברת Ctrip.com אינטרנשונל, קונצרן התיירות הסיני האינטרנטי הגדול בעולם, שמעסיק 16,000 עובדים ונחשב לאחת החברות החזקות בנאסד"ק. ממצאי המחקר הראו במפורש כי העבודה מהבית היא זו שהובילה לשיפור בביצועים, שכן העובדים מהבית היו יותר יעילים, פחות מרחו את הזמן והיו ממוקדים. כמו כן בארגונים נרשמו פחות ימי מחלה ולכן בחברה הסינית הזו החליטו לאפשר לעובדים לבחור בין עבודה מהבית לבין עבודה מהמשרד.

 

קרא עוד:

 

לא מוכנים להפסיד אבל מסרבים להרוויח

 

איך נציל את השוק המקומי?

 

מדריך ההנפקות המלא! הורד עכשיו

 

היעילות באה לידי ביטוי גם בהוצאות הקבועות כמו שטחי משרד והוצאות חשמל ותקשורת. וכן שביעות רצון העבודים גם היא עלתה. בישראל העבודה מהבית עדיין לא נחשבת פופולארית דיה.

 

מסקר שנערך ע"י מכון הסקרים "פאלנס" עבור חברת מאקו, עולה כי רוב הישראלים לא עובדים מהבית (51.4%). 20.8% מהנשאלים ענו שהם עובדים מהבית פעם בשבועיים, פעם בחודש או בתדירות נמוכה יותר. 16.3% עובדים מהבית פעם-פעמיים בשבוע ו-11.6% עובדים מהבית כל השבוע.ורק 9.3% מהנשים עובדות רק מהבית בעוד שאצל הגברים מדובר ב-14.2%. 14.1% מהנשים עובדות פעם-פעמיים בשבוע מהבית לעומת, 18.6% מהגברים. ו-56.1% מהנשים לא עובדות בכלל מהבית, לעומת 46.2% מהגברים. יחד עם זאת, 44.5% ענו שהם היו שמחים לעבוד מהבית במידה רבה מאוד או במידה רבה. 32.5% אמרו שהם לא מעוניינים לשנות את המצב, או שהיו מעוניינים לעבוד מהבית במידה מועטה.מבחינת שביעות הרצון של אלו שכן עובדים מהבית תמיד? 58.2% ענו שהעבודה מהבית יעילה יותר. 13.3% מהם ענו שהיא יעילה פחות ו-28.3% אמרו שאין הבדל. מבין כל הנשאלים יש פחות או יותר שיוויון בין התשובות – 33.5% מהנשאלים חושבים שהעבודה מהבית יעילה יותר. 30% חושבים שהיא יעילה פחות, ו-36.4% חושבים שהיא יעילה באותה מידה.

 

 

44.5% היו שמחים לעבוד מהבית במידה רבה 44.5% היו שמחים לעבוד מהבית במידה רבה

 

אחד המקצועות הפופולריים ביותר לעבודה מהבית שמאפשר עצמאות ואחריות מוחלטת הוא ללא ספק מסחר בשוק ההון. זהו תחום שניתן לעסוק בו הין בשעות הבוקר והן בערב באמצעות המסחר בוולסטריט כך שניתן להתגמש בשעות. מקצועות אחרים הם הנהלת חשבונות, גרפיקה כתיבה ועוד. אולם מבחינת התמקצועות וביצועים כספיים ללא ספק ששוק ההון הוא כתובת למי שרוצה להתמקצע במקוצע מכניס שיכול להניב תשואות גבוהות.

 

יחד עם זאת חשוב ללזכור שאם בחרתם במקצוע המסחר בשוק ההון חשוב להתמקצע וללמוד לעומק את התחום כי כמו שניתן לצליח אפשר גם לספוג הפסדים רבים.

 

"הכתבה באדיבות בית השקעות קולמקס"

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x