בארץ

בבוקר: הממשלה תמנה עוד שני סגני שרים מהליכוד

ז'קי לוי ימונה לסגן שר הבינוי, וירון מזוז - לסגן שר הפנים; ל-19 מבין 30 חברי הכנסת של הליכוד יש כעת תפקיד

אורי תובל 18:3113.06.15

לאחר שהממשלה מינתה שבעה סגני שרים, שניים מהם מהליכוד - סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי וסגן השר במשרד לשיתוף פעולה אזורי, איוב קרא - היא תאשר מחר את מינויים של שני סגנים נוספים מטעם הליכוד: ז'קי לוי ימונה לסגן שר הבינוי וירון מזוז לסגן שר הפנים. בתחילה, תפקיד סגן השר במשרד הבינוי היה מיועד לנציג כולנו, כך שלמפלגה עדיין מגיע מינוי של סגן שר - ייתכן במשרד האנרגיה.

 

לוי ומזוז הם חברי כנסת חדשים, אך אנשי ליכוד מרכזיים וותיקים בעלי ניסיון מוניציפלי. לוי, בנו של דוד לוי ואחיה של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס מישראל ביתנו, היה בין 2004 ל-2013 ראש העיר בית שאן מטעם הליכוד וזכה בפריימריז במקום ה-18 המיועד למחוז גליל ועמקים. מזוז היה עד הבחירות משנה לראש עיריית קריית ביאליק. הוא הפתיע כשניצח במחוז חיפה ושובץ במקום ה-29.

 

ירון מזוז ירון מזוז

 

עתה, מתוך 30 הח"כים של הליכוד, ל-19 יש תפקיד: ראש הממשלה, יו"ר הכנסת, 12 שרים, ארבעה סגני שרים ויו"ר הקואליציה – מה שמותיר את נטל הוועדות על מספר מצומצם מאוד של חברי כנסת. לפי הצעת ההחלטה שמובאת לממשלה, מינוי כל סגן שר עולה לקופת המדינה 1.5 מיליון שקל.

 

בנוסף תמנה הממשלה מחר כמה ועדות שרים, בהן הוועדה לתיאום הפעולות עם ההסתדרות הציונית והסוכנות הציונית, בהתאם לאמנות שנחתמו עמן בשנות החמישים. בוועדה יהיו חברים ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אריה דרעי, שר התפוצות נפתלי בנט, שר הקליטה זאב אלקין, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, והשרה לאזרחים ותיקים גילה גמליאל.

 

כמו כן יוקמו ועדות שרים לסיוע למפוני ההתנתקות בראשות שר החקלאות אורי אריאל, ועדה לפיתוח הנגב והגליל בראשות דרעי, וועדה לענייני מדע טכנולוגיה וחלל בראשות השר דני דנון.

 

בתגובה למינוי הצפוי של סגני השרים אמר ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני: "אומרים שהאדם עושה את התפקיד אבל במקרה הזה התקציב הוא זה שמאפשר אותו. 1.5 מיליון שקלים עלות התקן עבור משרות סגני שרים ששרדנו 67 שנים בלעדיהן ולבי מבשר לי שגם עתידנו מובטח ללא קיומן. נתניהו לחוץ מהכרעת מרכז הליכוד ומנסה לקנות קולות בכסף ציבורי. אנחנו אלה שמשלמים את מחיר החרדות שלו מחברי מרכז הליכוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x