$
בארץ

ישראל כץ: "אם עובדי הנמלים לא יצייתו נדרוש לעצור אותם. הם עבריינים שמחבלים בכלכלה"

שר התחבורה יוצא במתקפה על עובדי הנמלים שהכריזו היום על שביתה נוספת: "יש כללים במדינה והעובדים בחיפה ובאשדוד עשו טעות משמעותית. אין לי ספק שהם יחזרו לעבודה מהר מאוד. אם יש צורך נכריז על מצב חירום ונאכוף את החוק על מי שלא מכבד אותו"

ליאור גוטמן 16:0528.05.15

שר התחבורה ישראל כץ מסרב להתרגש מהשביתות בנמלים, והיום (ה') הוא חתם על כתב הסמכה להתפעלת הנמלים החדשים שייבנו באשדוד ובחיפה ושאמורים להתחרות בתחילת העשור הבא בנמלים הקיימים. מדובר בחברת SIPS הסינית שתפעיל את הנמל הצפוני ואת חברת TIL ההולנדית שתפעיל את הנמל באשדוד. מי שיפקח על הנמלים היא חברת נמלי ישראל.

 

 

 

לגבי השביתה הפראית שעליה הכריזו היום העובדים בנמלים אמר כץ: "יש כללים במדינה והעובדים בחיפה ובאשדוד עשו טעות משמעותית. אין לי ספק שהם יחזרו לעבודה מהר מאוד. אם יש צורך נכריז על מצב חירום ונאכוף את החוק על מי שלא מכבד אותו. אם הם לא יצייתו לצווי החירום אנחנו נדרוש לעצור אותם כעבריינים משום שהם מחבלים בכלכלה הישראלית ופוגעים במעמדה של ישראל. הם גורמים לנזקים. לא הייתה שום סיבה לשביתה הזאת".

 

לדבריו, "אין לאף אחד זכות למנוע מאזרחי מדינת ישראל את התועלות שבהקמת הנמלים החדשים, הרחבת הפעילות, תוספת של אלפי מקומות עבודה והוזלת המזון בכל בית בישראל".

 

שר האוצר לשעבר לפיד, שהוזמן לטקס, אמר ש"בנושא השביתה אין אופוזיציה וקואליציה. אסור להיכנע לבריוניות. לא לוועדים, לא לטייקונים ולא לבעלי אינטרסים. המלחמה הקשה להורדת יוקר המחיה כרוכה בשינוי כללי המשחק ונקיטת צעדים אגרסיביים יותר.

 

מוקדם יותר היום, הגישו הנהלות נמל חיפה ואשדוד לבית המשפט בקשה לביזיון בית הדין על ידי העובדים, שהחלו בשביתה. 

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x