$
בארץ

חוסאם בשארה יכהן כיו"ר רכבת ישראל

בשארה העובד בחברת רכבת ישראל מזה שנתיים, יכנס לתפקידו לאחר תקופה ארוכה בה דירקטוריון הרכבת התנהל ללא יו"ר קבוע. האחרון שכיהן בתפקיד היה דורון וייס

ליאור גוטמן 10:0621.05.15
דירקטוריון רכבת ישראל בחר אתמול (ד) פה אחד בחוסאם בשארה (45) לתפקיד יו"ר דירקטוריון רכבת ישראל. בשארה רו"ח בהשכלתו, משמש כדירקטור בחברת רכבת ישראל מזה שנתיים, לרבות יו"ר ועדת הכספים ויו"ר ועדת הביקורת בחברה. בין 2012 ל-2014 שימש חוסאם כדירקטור בחברת נכסים מ.י.; ושימש בעבר גם כחבר דירקטוריון בחברת שקמונה, וכיום משמש גם כחבר במועצה הציבורית המייעצת של מפעל הפיס. בעבר שימש כחבר בוועדה לנוהלי ותקני ביקורת בלשכת רואי חשבון בישראל.

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן יופי כהן

 

בשארה יכנס לתפקידו לאחר תקופה ארוכה בה דירקטוריון הרכבת התנהל ללא יו"ר קבוע. האחרון שכיהן בתפקיד היה דורון וייס. המינוי דורש את אישורה של ועדת ברנר למינוי בכירים בשירות הציבורי כמו גם את חתימות שרי האוצר והתחבורה. עוד הודיעה רכבת ישראל על מינויה של עידית לוסקי לתפקיד דח"צית.

 

רכבת ישראל סיימה את 2014 ברווח נקי של כ-1.53 מיליארד שקל. הרווח הושג הודות למחיקת הלוואה של כחצי מיליארד שקל כמו גם לעדכון רטרואקטיבי של הסכם הסובסידיה של המדינה מול הרכבת שבגינו היא מקבלת החזרים על הובלת מטענים או הסעת אוכלוסיות שונות שהמדינה חפצה בסבסוד הנסיעה שלהם (קשישים, חיילים או סטודנטים). העדכון הרטרואקטיבי של הסכם הסובסידיה בסוף 2014 "תרם" לרכבת הכנסות חד פעמיות של כ-900 מיליון שקל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x