$
בארץ

הנהלת כיל לעובדים: המשך השביתה יוביל לעוד 57 מפוטרים

ההנהלה מאיימת לפטר עובדים נוספים בנוסף ל-140 העובדים שעליהם כבר דובר בתרכובות ברום; לטענתה החברה איבדה לקוחות בשל השביתה שנמשכת במפעל כבר חודשיים

מיקי פלד 16:1205.04.15

הנהלת כיל ממשת את איומה והודיעה הבוקר (א') לעובדי מפעל תרכובות ברום כי המשך השביתה גורם נזקים כספיים למפעל שבגללן עוד 57 עובדים יצטרכו להיות מפוטרים, מעבר ל-140 שעליהם דובר עד כה. השביתה בתרכובות ברום, חברה בת של כיל, נמשכת זה חודשיים.

 

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
10% 0% 90%

במכתב כותבת ההנהלה, כי עד כה סיפקה את המוצרים ללקוחות המפעל באמצעות חברות בנות אחרות בעולם, אולם עתה מלאי המוצרים עומד להיגמר והחברה הודיעה ללקוחות החל מהשבוע שעבר שתפסיק לשלוח מוצרים.

 

הפגנת עובדי כיל מול משרד ראש הממשלה בירושלים הפגנת עובדי כיל מול משרד ראש הממשלה בירושלים צילום: דוברות ההסתדרות

 

לטענתה, לקוחות כבר הודיעו שיפסיקו לקנות מתרכובות ברום. אם החברה לא תוכל לחזור ולמכור מוצרים ללקוחות אלו, טוענת הנהלת ברום, אזי גם לאחר סיום השביתה לא יופעלו מספר מתקנים המייצרים את האמוניום ברומיד, טרינול ודינול וספקטרום והם ייסגרו.

 

במתקנים אלו מועסקים 57 עובדים שיפוטרו או שתיכפה עליהם פרישה מוקדמת לפנסיה. לא מן הנמנע כי החברה מקווה כי העובדים הללו יפעילו לחץ על יו"ר הוועד בתרכובות ברום, אבנר בן סניור, לסיים את השביתה.

 

העיצומים בברום, כמו גם עיצומים מקבילים שנמשכים במפעלי ים המלח, נעשים בשל סירוב העובדים לאפשר להנהלת כיל תקדים של פיטורים בחברה. ההודעה של כיל נשלחה כאשר עדיין מתקיים משא ומתן בינה לבין ההסתדרות והוועדים על צעדי ההנהלה.

 

בן סניור אמר ל"כלכליסט" כי, "זו מלחמה עקרונית להמשיך להיות מועסקים בהסכם קיבוצי. מבחינתנו אין הבדל אם נהיה עובדי קבלן או שהמפעל ייסגר. בנוסף, כרגיל הם מסלפים עובדות ולא מציינים שחצי מהעובדים המדוברים בכל מקרה אמורים להיות מפוטרים כשיגיע השלב השני של תוכנית ההתייעלות של החברה בשנתיים הקרובות, כך שהאיום הוא למעשה ללא שיניים".

 

כיל סיימה את 2014 עם ירידה בהכנסות לרמה של 6.1 מיליארד דולר לעומת 6.27 מיליארד דולר ב-2013. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-695 מיליון דולר לעומת מיליארד דולר ב-2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x