שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

וילה שרובר נמכרה ב־70 מיליון שקל, רק 60% מהמחיר המבוקש

חברת DEKA שבשליטת ג'קי ספרא מכרה את הווילה בבירה, לאחר שלפני כשנה הציעה אותה ב־120 מיליון שקל. את הנכס היא רכשה בשנות התשעים מעיזבונה של הנדבנית גיטה שרובר

יעל דראל 08:4509.12.14

וילה שרובר בשכונת טלביה בירושלים, אחת הווילות המפורסמות והיקרות ביותר בבירה, שהיתה ביתם של הנדבנים המנוחים גיטה ומיילס שרובר, נמכרה ב־70 מיליון שקל - סכום נמוך בכ־40% מהסכום שבו הוערך הנכס לפני כשנה, כך נודע ל"כלכליסט".  

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", המתחם, שעל שמו קרויה גם הטיילת בעיר, הוצע למכירה לפני כשנה ושלושה וחודשים בסכום של כ־120 מיליון שקל. ואולם, למרות הצעות גבוהות יותר שכבר הוצעו עבור המתחם לאורך התקופה, בסופו של דבר נמכר הנכס בסכום זה.

 

מתחם שרובר משתרע על פני שטח של כ־5.5 דונם בין הרחובות פינסקר, מרכוס ודובנוב בשכונת טלביה, וכולל שני בתים — העליון (שבו התגוררו בעבר בני הזוג) בשטח בנוי של 900 מ"ר; והתחתון בשטח בנוי של 800 מ"ר, שבו עמדה בעבר בריכת השחייה של הווילה המקורית. למגרש הענק יש זכויות בנייה בלתי מנוצלות ל־1,120 מ"ר נוספים.

 

וילה שרובר בירושלים וילה שרובר בירושלים

 

מיילס שרובר היה איל פלדה מוונצואלה ואביו המאמץ של גבריאל שרובר, שעל שמו קרוי בית גבריאל שלשפת הכנרת (גבריאל היה בנה של גיטה מנישואיה לג'ורג' פפה). בווילה המרכזית (העליונה), בית שנחשב במשך כמה עשורים למפואר ביותר בבירה ולבית הראשון בעיר שבו היתה בריכת שחייה פרטית, אירחו בני הזוג שרובר דיפלומטים, פוליטיקאים, אנשי רוח ואמנים בינלאומיים. הפסיפס שעל קיר הבית נחשב אף הוא לפריט היסטורי שבו שיבץ משה דיין, כך על פי הסיפורים שנקשרו בשמו של המקום, את אבן הטורקיז האחרונה.

 

את הווילה העליונה, המכונה "בית האונייה" בשל צורתה המוארכת, תכננו אדריכלים מוונצואלה, והיא נבנתה בשנות החמישים של המאה הקודמת.

מוכרת הנכס, חברת DEKA שבשליטת ג'קי ספרא, אחיינו של הבנקאי הנודע אדמונד ספרא, רכשה אותו מעיזבונה של גיטה שרובר לאחר סכסוך משפטי רב־שנים שסב בעיקר על ערכו של הנכס — מיליוני דולרים בודדים — בשנות התשעים.

 

מאז מותה של שרובר לפני כעשור היו הבתים נושא למחלוקות וסכסוכים בין גופים וקרנות שונים שטענו לזכויות בהם.

 

מחירו של המתחם עמד באוגוסט 2013 על סכום של כ־32 מיליון דולר, ולדברי בני לובל, מאנגלו־סכסון בירושלים, מי שהיה מעורב בשיווקו של הנכס לאורך השנה האחרונה, "הנכס זכה לכמה הצעות במשך התקופה. עם זאת, במשך שנים לא התגוררו במקום, ולכן על פי ההערכות רוכש הנכס יבצע בו שיפוץ נרחב". הווילה ממוקמת ליד תיאטרון ירושלים (על שם שרובר), משכן הנשיא ומכון ון ליר, באזור שנחשב כאזור היקר ביותר בעיר.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x