שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

איומים על יו"ר הוועד באסיפת עובדי הפניקס: "את לא יודעת עם מי את מסתבכת"

הרוחות בחברת הביטוח מתלהטות לאחר ההכרזה על סכסוך העבודה; הוועד מעלה טענות על מעורבות הנהלה באסיפות וחשד לעובדים שתולים בשיחות על השבתת החברה. הפניקס: "האירועים המצויינים נמצאים בבדיקה"

רחלי בינדמן 17:0001.12.14
הרוחות בחברת הפניקס, בשליטת יצחק תשובה ובניהולו של אייל לפידות, מתלהטות לקראת השבתה אפשרית על רקע סכסוך עבודה עליו הכריז ועד העובדים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי אתמול כינס הוועד אסיפת עובדים שבמהלכה, כך לטענת גורמים בוועד, ההנהלה ניסתה לשבש את נוהל ההתאגדות.

 

העובדים דיווחו על מנהלת בהפניקס שדחפה מכשיר טלפון נייד של חברת ועד בעת שהסריטה את האירוע ואף שברה את המכשיר על מנת למנוע את הפצת הסרטון. הוועד, לטענתו, שוקל לפנות למשטרה בנושא זה.

 

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס צילום: אוראל כהן

 

לטענת גורמים בוועד, מנהלת בכירה נוספת צעקה על יו"ר הוועד, אורנה ביטון, ואף איימה עליה כשאמרה: "את לא יודעת עם מי את מסתבכת".

 

עוד לטענת הוועד נציג אחר של ההנהלה (ששמו שמור במערכת – ר"ב) עקב אחרי חברי הוועד שעברו מקומה לקומה כדי לשוחח עם העובדים והאזין לדברי הנציגים לעובדים. במהלך השיחות, חשדו בוועד באחד העובדים כשתול של ההנהלה ודרשו ממנו לעזוב את החדר.

 

למעשה, הוועד טוען כי אנשים בהנהלת הפניקס פגעו בזכות ההתאגדות שלהם, כאשר לפי חוק נאסר על ההנהלה לאפשר שיחות חופשיות בין הוועד לעובדים.

 

בחודש שעבר הכריז הוועד בהפניקס על סכסוך עבודה לאחר שהמגעים לחתימה על הסכם קיבוצי מול ההנהלה עלו בתוהו. בין היתר דורשים העובדים בונוס בגין מכירת השליטה בהפניקס, אם תצא לפועל למשפחת קושנר וכן התחייבות לאי פיטורים במצב כזה. אם לא תושג התקדמות במגעים בקרוב, צפויים העובדים להתחיל בהשבתות יזומות של חלק מהעבודה.

 

מחברת הפניקס נמסר: "הפניקס מכירה בוועד העובדים ומנהלת עימו משא ומתן מיום הקמתו ובמשך כשמונה חודשים. החברה מצרה על העיצומים הננקטים כעת וכן על הצעדים של הוועד המתלווים אליהם ומלהיטים את הרוחות בקרב עובדי החברה. הפניקס שומרת ותמשיך לשמור על זכות העובדים להתאגד. האירועים המצוינים בפנייתך נמצאים כעת בבדיקת החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x