$
מכשירים ומדריכים

הבאגים ב-iOS 8: האשם הוא בשרתים

לאחר שבועות של שתיקה, מתייחסת אפל לתקלה שמנעה ממשתמשי האייפון 6 לדגמיו מלהוציא שיחות טלפון. סגן הנשיא לשיווק האייפון ו-iOS אמר כי מקור התקלה היה במערכת הפצת העדכון למכשירים

עומר כביר 11:5529.10.14
אז מה בדיוק קרה שם? בכיר באפל סיפק אמש (ג') הסבר ראשון לבאג בעדכון התוכנה ל-iOS 8, ששיתק מכשירי אייפון רבים ומנע מהם לבצע שיחות. “זו בכלל הייתה בעיה בשרתים", אמר.

בערב ראש השנה הפיצה אפל את עדכון 8.0.1 למערכת ההפעלה שלה למכשירי מובייל. באגים אלו ואחרים בעדכוני תוכנה אינם דבר נדיר, אך זה היה הרסני במיוחד ומנע מבעלי אייפון 6 ואייפון 6 פלוס שהתקינו אותו מלבצע שיחות טלפון. אפל משכה את העדכון בתוך כשעה והתנצלה, אך עד עתה לא שחררה שום מידע על הסיבה לתקלה.

 

מערכת ההפעלה iOS 8 מערכת ההפעלה iOS 8

 

בדברים שאמר אמש בוועידת Code/Mobile של אתר re/code שבר גרג ג'וזוויאק - סגן הנשיא לשיווק האייפון, האייפוד ו-iOS - את השתיקה בנושא. “הבאג נבע מהאופן שבו התוכנה נשלחה דרך השרתים", הוא אמר. “זה קושר לאופן שבו הופצה התוכנה. בכל פעם שמפיצים תוכנה ועושים דברים מתקדמים, יהיו טעויות. אנחנו מנסים לתקן אותן במהירות". חרף הדברים, הסברו של ג'וזוויאק רחוק מלהיות ברור דיו או לצייר תמונה מלאה של מהות התקלה.

 

ג'וזוויאק התייחס גם למכירות דגמי האייפון החדשים, בעקבות דברים שאמר מנכ"ל טי-מובייל, שלפיהם מכירות האייפון 6 פלוס היו רבות מהצפוי, וטען שהיקף המכירות של המכשיר מוגבל בגלל קצב התפוקה ושזו הסיבה שבשלב זה מוכרת החברה יותר מכשירי אייפון 6. “אי אפשר לדעת מתי נגיע לאיזון", הוא הוסיף. “אתה צריך להבין גם את השוק הקבוע וגם את השוק של המאמצים המוקדמים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x