$
בארץ

פצצה פוליטית: שר הפנים גדעון סער "לוקח פסק זמן" מהחיים הפוליטיים

מי שנבחר פעמיים למקום הראשון בפריימריז של הליכוד הודיע באירוע הרמת כוסית כי יתפטר מתפקידו כשר הפנים ומכהונתו כחבר כנסת. ברקע: עימות מתמשך עם ראש הממשלה נתניהו, אותו לא הזכיר סער בנאומו אף לא פעם אחת

ynet 20:4217.09.14
שר הפנים גדעון סער, מי שנחשב לאחד הכוחות החזקים בתנועת הליכוד - מטיל הערב (יום ד') פצצה פוליטית שאיש לא חזה: סער הודיע שהחליט לקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. בתקופה הקרובה הוא יתפטר מתפקידו. מאות הפעילים שבאו היום לכנס הרמת כוסית שערך סער, נותרו בהלם למשמע ההודעה. "חשבנו שגדעון יודיע שהוא מתמודד מול נתניהו, רצינו להמליך אותו כמלך הליכוד, ופתאום הוא מודיע על פרישה, משום מקום", אמר אחד הפעילים שהגיע לאירוע. "עשינו ביחד דברים גדולים, אתם ואני", אמר סער לקהל ההמום.

 

סער, בן 47 מתגורר בתל-אביב, נשוי למגישת הטלוויזיה גאולה אבן ואב לשלושה - שתיים מנישואים קודמים. היה עוזר ליועץ המשפטי לממשלה ועוזר לפרקליט המדינה, לפני שמונה על-ידי נתניהו ולאחר מכן על-ידי אריאל שרון להיות מזכיר הממשלה. ב-2003 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד בכנסת ה-16 וה-17 - אז היה גם סגן יו"ר הכנסת.

 

גדעון סער גדעון סער צילום: עמית שעל

 

בפריימריז לקביעת רשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-18 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. בממשלה הקודמת הוא היה שר החינוך, ובמהלך כהונתו בוצעו כמה רפורמות במערכת החינוך, ובין היתר נכנס לתוקף חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. בתקופת כהונתו עלה אחוז הזכאים לתעודת בגרות.

 

גם בבחירות המקדימות בליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נבחר סער במקום הראשון והוא מוקם ברשימה לאחר נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן. מאז הקמת הממשלה ה-33 הוא מכהן כשר הפנים ובין היתר הוא פעל להאריך את שעון הקיץ ל-211 ימים, הוביל את המאבק במסתננים ויזם כמה רפורמות כמו רפורמת הפרגולות. בנוסף הוא תמך בסגירת המרכולים בשבת בתל-אביב ועוד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x