$
חדשות טכנולוגיה

הבהלה לאייפון: אפל עתידה להתקשות באספקת המכשירים

החברה טענה כי הביקוש לאייפון 6 פלוס הוא הגבוה ביותר שתיעדה. ואולם, קשיים בייצורו עתידים לעכב את הגעת הטלפונים למשתמשים - במיוחד בסין, שוק חשוב במיוחד עבור אפל. בתוך כך, הסביר טים קוק מדוע התעכבה אפל בהשקת פאבלט

נמרוד צוק 12:0714.09.14
דגמי האייפון החדשים שהשיקה אפל בשבוע שעבר שברו את שיאי ההזדמנות המוקדמות שהציבו הדגמים הקודמים - מה שצפוי להוביל לעיכוב באספקת מכשירי האייפון 6 פלוס לחלק מהלקוחות. לראיה, אתר אפל קרס במהלך סוף השבוע בשל עומס גולשים.
מכירת המכשירים בארה"ב תחל רשמית ביום ו' הקרוב, ה-19 בספטמבר, אבל אפל החלה לאפשר קניה בהזמנה מוקדמת כבר מיום חמישי האחרון, אחרי ההשקה. "ההיענות לדגמי האייפון החדשים היתה מדהימה, וקיבלנו מספר שיא של הזמנות מוקדמות בלילה הראשון", אמר דובר החברה. זמן ההמתנה לאייפון 6 פלוס יכול להגיע כרגע לחודש דרך אפל ולעד חודש וחצי בקניה דרך וריזון, ספרינט ו-AT&T. עבור מזמיני דגם האייפון 6 בעל מסך ה-4.7 אינץ' לא קיימת כרגע בעיה דומה, והם יקבלו אותו כבר ביום תחילת המכירה.

 

אייפון 6 פלוס אייפון 6 פלוס צילום: apple.com

 

החברה לא נקבה במספרים, אבל מנהל תחום המובייל ב-AT&T אמר כי גם אצלם התקבל מספר שיא של הזמנות מוקדמות, וכי הוא הגיע למאות אלפי לקוחות נכון לבוקר יום שישי.

 

קושי אספקה חריף בסין

 

אפל, בדומה ליצרניות הסמארטפונים הגדולות האחרות, סובלת לעתים מקשיים בעמידה בהיקפי הייצור הנדרשים ומשיבושים בשרשרת האספקה, בעיקר בתקופות של מעבר לדגמים חדשים. על פי דיווח ברויטרס, ההחלטה של אפל לשנות את גודל המסכים לעומת הדגמים הקודמים הקשתה על היצרניות הקבלניות שלה לעמוד בקצב הייצור, והיא הגורם העיקרי לעיכוב. לקוחות החברה בסין עלולים לסבול מעיכוב משמעותי אף יותר, שעשוי להמשך עד סוף השנה. אפל טרם הכריזה על מועד הזמינות של המכשירים החדשים בסין.

 

טים קוק, מנכ"ל החברה, הסביר בראיון בסוף השבוע את החלטת החברה להגדיל את מסכי האייפון דווקא עכשיו, זמן רב אחרי שכל יצרניות מכשירי האנדרואיד החלו לייצר סמארטפונים עם מסכי 5 ו-6 אינץ'. "יכולנו לייצר אייפון גדול יותר כבר לפני שנים, אבל אנחנו לא מתעניינים בפיתוח של טלפון שהוא רק גדול יותר אלא בפיתוח מכשיר טוב יותר מכל בחינה אפשרית, ואנו מוציאים מוצרים לשוק כשהם מוכנים - במקרה הזה, לא רק טכנולוגיית התצוגה אלא גם הסוללה, התוכנה וכל השאר".

 

קוק התייחס גם להשקה האפל ווטש רק עכשיו, לאחר שמתחרות כמו סמסונג כבר הוציאו לשוק מספר דגמים של שעונים חכמים, וייחס את ההחלטה לאתגר הטכנולוגי. "זו הפעם הראשונה בה שילבנו יותר מ-400 רכיבים על שבב בודד. זה מחשב שלם על שבב". בניגוד לדבריו על האייפון, נראה כי החברה היתה לחוצה להשיק את השעון החכם למרות שפיתוחו טרם הושלם, כאשר המכשירים שנמסרו לבדיקת העיתונאים לאחר ההשקה לא כללו ממשק משתמש מתפקד אלא רק דמו שרץ ללא אינטראקציה עם המשתמש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x