$
חדשות טכנולוגיה

היסטוריה: אפל ממנה לראשונה ישראלי לתפקיד סגן נשיא החברה

ג'וני סרוג'י, ישראלי-ערבי יליד חיפה ובוגר הטכניון, קיבל את תואר סגן הנשיא לתחום החומרה, ויהיה אחראי על עיצוב שבבי הליבה בכלל מכשיריה של אפל, בכלל זה האייפון, אייפד ומחשבי המקבוק

אסף גלעד 14:4716.08.14

היסטוריה לאפל, לעיר חיפה ולמגזר הערבי בישראל. ענקית האלקטרוניקה הכריזה על מינויים של 5 סגני נשיא חדשים המדווחים ישירות למנכ"ל טים קוק, ואחראים על תחומי ליבה ביצרנית האייפד והאייפון. אחד מהם הוא ג'וני סרוג'י, ישראלי-ערבי יליד חיפה ובוגר הטכניון, שקיבל את תואר סגן הנשיא לתחום החומרה, ויהיה אחראי על עיצוב שבבי הליבה בכלל מכשיריה של אפל, בכלל זה האייפון, אייפד ומחשבי המקבוק. המינוי הרשמי הוכרז רק אתמול, אך סרוג'י מזכיר בפרופיל שלו ברשת לינקדאין כי הוא משמש באופן לא רשמי כבר כשנה בתפקיד.  

סרוג'י הצטרף לאפל בשנת 2008, אז מונה לתפקיד מנהל פיתוח במחלקת השבבים למכשירי כף יד, ושימש בתפקיד עד שנת 2011, אז מונה לתפקיד מנהל הפיתוח בתחום ה- VLSI, תפקיד ניהולי בכיר העוסק בשילוב של כל הרכיבים אלקטרונים ממוזערים המפותחים באפל ליצירת שבב הכולל רכיבים רבים. כאמור, באוגוסט 2013 מונה באופן לא רשמי לתפקיד סגן הנשיא לתחום החומרה, אך רק אתמול (ו') הכריזה על כך אפל.

 

סרוג'י השלים תואר שני במדעי המחשב בטכניון וב-1990 הצטרף למעבדות פיתוח החומרה של IBM בחיפה, ולאחר מכן עבר לאינטל חיפה, משם עזב לארה"ב ומונה להצטרף למשרדי אינטל באוסטין, טקסס, שם עבד עד שחזר ל- IBM בשנת 2005. סרוג'י פעל רבות להקמת מרכז הפיתוח של אפל בישראל, ואף מינה לתפקיד את אהרון אהרון, לשעבר מנהל הפיתוח בצורן ומי שהיה מרצה של סרוג'י בקורסים למדעי המחשב בטכניון.

 

 ג'וני סרוג'י ג'וני סרוג'י צילום: מתוך אתר אפל

 

"אני בעיקר חיפאי מרחוב עבאס"

 

בעבר סיפר ראש עיריית חיפה יונה יהב כי בבואו לפגוש את נציג אפל העולמית לקראת פתיחת מרכז המו"פ של אפל בחיפה, הוא פגש בסרוג'י והחל לדבר עמו באנגלית. סרוג'י עצר אותו וענה לו בעברית: "אין צורך לדבר אנגלית. קוראים לי ג'וני סרוג'י, ערבי וישראלי, אך בעיקר חיפאי מרחוב עבאס. חיפה נתנה לי את כל מה שיש לי ואני בא להחזיר".

  

התקשורת האמריקאית התייחסה להכרזה ככזו המעידה על כוונתה של אפל להרחיב את הגיוון של הדרג הניהולי שלה, שכלל לא רק ישראלי לשעבר, אלא גם שתי נשים. בנוסף לסרוג'י, מונו לתפקידי סגן נשיא גם: ליסה ג'קסון, לתפקיד סגנית נשיא לענייני מיזמים סביבתיים; דינס יאנג-סמית לתפקיד סגנית נשיא למשאבי אנוש; פול דנב, סמנכ"ל לפרויקטים מיוחדים וג'ואל פודלוני, סגן נשיא ואחראי על ההכשרות בארגון.

 

ההכרזה יצאה רק ימים ספורים לאחר שאפל פרסמה את דו"ח הגיוון הארגוני שלה על שחשף כי היספאנים ושחורים מהווים 18% מכח העבודה שלה בארה"ב, וכי היא תתחייב לשפר את הנתון ולהעסיק עובדים נוספים מקרב מיעוטים במדינה. ובכל זאת, חמשת סגני הנשיא ידווחו לקוק, אך הם לא חלק משכבת המנהלים הבכירה ביותר בארגון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x