שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

יו"ר עמידר הבא - עו"ד יצחק לקס

לקס, עד לאחרונה דירקטור חיצוני בחברת החשמל, מונה ליו"ר עמידר ויוביל את חברת הדיור הציבורי לשינוי מהותי של פעילותה, תוך כניסה מסיבית לתחום הפינוי־בינוי

עינת פז-פרנקל 08:4023.07.14

עו"ד ד"ר יצחק לקס מונה ליו"ר עמידר, ועתיד להוביל את החברה הממשלתית לדיור ציבורי במשימותיה החדשות בשנים הקרובות, לרבות פרויקטים של פינוי־בינוי בהיקף של אלפי יחידות דיור. כך נודע ל"כלכליסט".

לקס נבחר השבוע לדירקטור בעמידר. בכפוף לאישור הוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות וחתימת שרי האוצר והשיכון, הוא צפוי להיכנס לתפקיד היו"ר בחודש הבא. לקס יחליף בתפקיד את ירון קליין, שכהונתו מסתיימת באמצע אוגוסט.

 

בניין של עמידר בפתח תקווה. פיילוטים לבניית כ־4,000 דירות בניין של עמידר בפתח תקווה. פיילוטים לבניית כ־4,000 דירות צילום: עמית שעל

 

בשלוש השנים האחרונות כיהן לקס כדירקטור חיצוני בחברת החשמל, עד שסיים את כהונתו בחודש מאי האחרון. 

 

לקס היה שותף בכיר במשרד עורכי הדין מי־זהב לקס, ובשנים 2005-2002 ניהל את מחלקת התביעות בתחום החבויות במנורה חברה לביטוח. בשנים 2007-2005 שימש כמנכ"ל מכללת שערי משפט, ולאחר מכן היה מנכ"ל מרכז שלם בירושלים. הוא שותף בקרן נבט ביומדיקל השקעות, בורר במוסד לבוררות של לשכת עוה"ד ומגשר בתיקים משפטיים. בשנים 2010-2007 כיהן כיו"ר קרן הפנסיה של לשכת עוה"ד. כיום הוא משמש כדירקטור חיצוני בכמה חברות עסקיות, לרבות בחברת הנדל"ן ליברטי פרופרטיס. כמו כן משמש לקס כיו"ר קרן מכבי שירותי בריאות, בעלת נכסים בשווי מאות מיליוני שקלים המושכרים ברובם למרפאות.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי לצדו של לקס נבחרו לדירקטוריון עמידר שלושה חברים חדשים: שמעון הייבלום, יו"ר חברת חיפושי היהלומים שפע ימים ולשעבר מנכ"ל בנק כרמל למשכנתאות; הדר בן־משה, סמנכ"לית הכספים ומשנה למנכ"ל חברת סאנדיסק; ומונא בחית, מנכ"לית תאגיד הבריאות של בית החולים לגליל המערבי - נהריה.

 

נראה כי ניסיונו של לקס במשפטים ובנדל"ן והשכלתו בכלכלה ובמינהל עסקים יתרמו למהלך הגדול של עמידר בתחום ההתחדשות העירונית. כפי שנחשף ב"כלכליסט", שר השיכון מקדם תוכנית להפיכת החברה הממשלתית עמידר מחברה משכנת לחברה יזמית, שתוביל פרויקטים של פינוי־בינוי בבניינים ישנים להגדלת מלאי הדירות בדיור הציבורי. עמידר כבר מקדמת פיילוטים של פינוי־בינוי לבניית כ־4,000 דירות.

 

המודל הכלכלי של התוכנית יאפשר כניסת יזמים פרטיים לתחום, ויעקוף את הצורך בקבלת תקציבי דיור ציבורי ממשרד האוצר. לראשונה תרתום עמידר את כלי הפינוי־בינוי לטובת הדיור הציבורי - המדינה תרכוש עד 50% מהדירות החדשות לצורך דיור ציבורי לפי מחיר מקסימום שייקבע מראש, ויתר הדירות יימכרו בשוק הפרטי. המהלך ימומן מכספי מכירת הדירות ולא מתקציב המדינה, והוא צפוי לחסוך למדינה מיליארדי שקלים. זאת כאשר עמידר תהיה אחראית לאיתור בניינים ישנים וניהול משא ומתן מול דייריהם לטובת פינויים.

 

לקס סירב להתייחס לידיעה. מלשכת שר השיכון נמסר: "דירקטוריון עמידר מצא את לקס ראוי מתוקף ניסיונו הציבורי והכלכלי לשמש כיו"ר. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בתפקיד".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x