$
תקשורת

נחשף בכלכליסט

בזק מוכרת את יד2 לאקסל שפרינגר ב-806 מיליון שקל

הליך המכירה וההתעניינות מצד אקסל שפרינגר נחשפו ב"כלכליסט". הרווח הצפוי לפני מס - 560 מיליון שקל

אופיר דור וגולן חזני 09:2906.05.14

וואלה!, חברת בת בבעלות מלאה של בזק, הודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם למכירת 100% מהון המניות של קורל תל, מפעילת אתר הלוחות יד2. הרוכשת היא Axel Springer Digital Classified, מיזם משותף של תאגיד המדיה הגרמני אקסל שפרינגר וקרן ההשקעות של ג'נרל אטלנטיק. הליך המכירה וההתעניינות מצד אקסל שפרינגר נחשפו ב"כלכליסט".

 

לפי הדיווח שהוציאה הבוקר בזק לבורסה, סכום העסקה עומד על 787.5 מיליון שקל במזומן, כשלאחר התאמות המחיר צפוי המחיר לעמוד על 806.3 מיליון שקל. השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים ולתנאים אחרים הנכללים בהסכם המכר. מדובר בסכום הגבוה פי 2.5 מהסכום שעליו דובר בתחילת הליך המכירה.

 

בעל השליטה בחברת בזק, שאול אלוביץ' בעל השליטה בחברת בזק, שאול אלוביץ'

 

האתר יד2 נוסד ב-2005 על ידי שון תל ולפני כארבע שנים, ביולי 2010, רכשה וואלה! 75% ממנו תמורת 117 מיליון שקל - עסקה שגילמה שווי של 156 מיליון שקל לאתר. בנובמבר 2013 מימשה וואלה! אופציה שהיתה בידה, ורכשה את 25% הנותרים מהמייסד תמורת 50 מיליון שקל, כלומר לפי שווי של 200 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ביד2 מועסקים כ-100 עובדים. החברה יושבת בבית וואלה! בתל אביב, וכן מחזיקה מרכז פיתוח ומכירות בחיפה. וואלה! מדווחת כי מאז הרכישה האתר הכפיל את הכנסותיו וכמעט שילש את הרווח התפעולי, כששיעור הרווח התפעולי עלה מ-36% למעל 50%.

 

הרווח הצפוי לפני מס - 560 מיליון שקל

 

קרן ההשקעות הפרטית Axel Springer Digital Classified הוקמה ב-1980 ומנהלת נכסים בכ-17 מיליארד דולר, ביניהם לוחות נדל"ן וחיפושי עבודה בגרמניה, בלגיה וצרפת. בעלת המניות המרכזית בקרן (70%) היא תאגיד המדיה אקסל שפרינגר המחזיק בין השאר בעיתונים בילד ו-Die Welt, מעסיק כ-13 אלף עובדים ופועל ביותר מ-40 מדינות. אקסל ספרינגר יוצגה בעסקה על ידי עוה"ד אשוק צ'נדרשיקר, ואפריים פרידמן ממשרד גולדפרב זליגמן.

 

בזק מדווחת שאם תושלם העסקה, הרווח הצפוי לה לפני מס הוא כ-560 מיליון שקל. בהסכם המכירה מתחייבות בזק וגם וואלה! שלא לעסוק בתחומי הפעילות של יד2 במשך שנתיים. מלבד אקסל שפרינגר התמודדו על הרכישה גם קרן איפקס וקרן ורבורג פינקוס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x