שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישראל כץ: "אם אלון חסן הוא יו"ר ועד שדואג לעובדים, אז צ'יצ'ולינה היא האמא תרזה"

כך כתב שר התחבורה בעמוד הפייסבוק שלו בהתייחס לשביתה שפרצה אתמול בנמל אשדוד. חסן הודיע בתגובה כי יגיש תלונה למשטרה נגד השר על הסתה

ליאור גוטמן 14:2807.04.14

"אלון חסן שוב משבית את נמל אשדוד. הפעם הוא דורש שיסדרו עבודה לקרובי משפחתו. בפעם הקודמת זה היה בגלל בר מצווה שערך לבנו באמצע היום. מה, אין כבר מספיק מקומות עבודה בשיפודיות ובחברות הקש? אם זה יו״ר ועד שדואג לעובדים, אז צ'יצ'ולינה היא האמא תרזה. רק הרפורמה תשים לזה סוף", כך כתב הבוקר שר התחבורה, ישראל כץ, בעמוד הפייסבוק שלו זאת בהתייחס לשביתה שפרצה אתמול בנמל אשדוד.  

בתגובה כתב חסן בעמוד הפייסבוק שלו: "כץ, קשה לי לקרוא לך שר כי אתה פשוט בדיחה מהלכת, ובושה לממשלת ישראל שיש בה אנשים כמוך. אתה חוסם ומוחק תגובות נגדך ומצייר תמונת קיר ורודה. אם הייתה שר אמין ומדויק זה היה עוזר לך בחיים אבל כרגיל אתה שקרן. השביתה לא באה לדאוג לאינטרס של קורבי משפחה אלה לדאוג לכאלה שגם אם יש להם קרובי משפחה יוכלו להתקבל לעבודה בנמל ,למה למנוע ולפסול חלק מהציבור. הרי אם נבדוק את משרדי הממשלה גם שם יש קרובי משפחה של שרים אז מה ההבדל. אתה מציע לקרובי משפחה לעבוד בשיפודייה . אז תשמש דוגמא תוותר על המשרד והמשכורת השמנה שלך (שדרך הגב אתה מקבל אותה מהדיבידנד שהנמל מפריש לממשלה) ותגיע לעבוד בשיפודייה הרי אתה 'אלוף' בפתרונות לאחרים. כץ, נשארה לנו דרך להעביר לך את המסר רק דרך הדף של אלון ששם אתה בטח שורץ כל היום".

 

אלון חסן. "גם במשרדי הממשלה יש קרובי משפחה של שרים" אלון חסן. "גם במשרדי הממשלה יש קרובי משפחה של שרים" צילום: ליזה ללוצשווילי

 

בתוך כך, הודיע היום חסן הודיע כי יגיש  תלונה במשטרה נגד השר. הסיבה: לטענת חסן אדם אלמוני התקשר היום לנמל אשדוד והודיע שהוא מתכוון להגיע לנמל ולדקור את אלון חסן. התלונה תוגש לאחר הדיון שנערך בבית המשפט האזורי בבאר שבע שם מנסים נציגי ההסתדרות, הוועדים והנהלת נמל אשדוד להציג את עמדתם בנוגע לשביתה. לטענת חסן הוא מתכוון להגיש שתי תלונות - הראשונה בגין איומים על חייו, והשנייה נגד השר ישראל כץ שמסית לטענתו נגדו אישית ונגד עובדי הנמל בכלל.

 

מוקדם יותר הבוקר, בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הוציא צו ארעי המורה על הפסקה מיידית של השביתה. בפסק הדין של נשיאת בית הדין, השופטת אורלי לוי, נקבע שהסתדרות העובדים הכללית, היא הארגון היציג של עובדי נמל אשדוד, תימנע מ"נקיטת שביתה או כל צעד ארגוני אחר שיש בו כדי להביא לשיבוש העבודה".

 

עוד נקבע שההסתדרות "תפסיק לאלתר את כל הצעדים הארגוניים ותורה על חזרה מיידית לעבודה". הצו הארעי שניתן במעמד צד אחד, ומטרתו להחזיר את הנמל לפעילות, וזאת עד לקיום דיון שצפוי להתקיים בעוד מספר שעות בטענות הצדדים בעניין פגיעה לכאורה בתנאי העבודה. השופטת לוי מחדדת שמי שיפר את הצו "ייתכן ויחשף להליכים לפי פקודת ביזיון בית המשפט". בשלב זה לא ברור האם העובדים יכבדו את הצו.

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: גדי קבלו

 

באופן תמוה, הצו ניתן לאחר שהסתדרות העובדים הייתה אמורה להעביר לכאורה עד 8:00 בבוקר את נימוקיה לדיון בנושא, אולם השופטת לוי המתינה כשעה וחצי לקבלת החומרים ומשאלו לא הגיעו לא נותרה לה ברירה אלא להורות על הפסקת השביתה במעמד צד אחד בלבד.

 

כזכור, אתמול הושבת הנמל משתי סיבות. הראשונה הוא זימונים של ראשי הוועדים אלון חסן ואבינועם שושן לשימוע משמעתי שצפוי להתקיים מחר. הנימוק לזימון - סירובם של השניים לחתום על הסכם לניגוד עניינים שיפריד בין עבודתם בנמל לזה בעיריית אשדוד שם שניהם מכהנים כחברי מועצה.

 

הסיבה השנייה להשבתה היא לכאורה ניסיונות הנמל לשבץ סוורים חדשים לעבודה מבלי להיוועץ בוועד. בימים אלו מתנהל מכרז סוורים לקליטת 100 עובדים. למכרז ניגשו כ-860 איש, מתוכם קרוב לשליש בני משפחה של עובדי הנמל. רשות החברות פסלה אפשרות לשיבוץ בני משפחה בחברות ממשלתיות, מה שהוביל את הנהלת הנמל לקיים הליך בחירה מדוקדק יותר ובלא נוכחות של אנשי הוועד. פעולה זו תרמה לאווירת המשבר בנמל והובילה כאמור להשבתתו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x