$
בארץ

השרה גרמן פיזרה את דירקטוריון קופת חולים מאוחדת

המהלך בא על רקע שורת חשדות לכאורה שלפיהן הבחירות לדירקטוריון החדש היו מכורות מראש. במקום זאת מינתה שרת הבריאות דירקטוריון זמני, בראשו יעמוד עו"ד יעקב כהן

מיקי פלד 20:2930.03.14

שרת הבריאות יעל גרמן החליטה הערב לפזר את דירקטוריון קופת חולים מאוחדת. המהלך בא בעקבות שורת חשדות לכאורה שלפיהן הבחירות לדירקטוריון החדש היו מכורות מראש, ולא איפשרו מינוי של אנשים חדשים. במכתב ליו"ר מועצת הקופה, עו"ד יניב עצמון, כותבת גרמן כי אופן הפעולה לקראת איתור המועמדים לבחירות "נועד לסמן מראש את זהות המתמנים או להבטיח השפעה מהותית של גורמים מוגדרים בקופה על קביעת זהותם, בדרך אחרת, בבחינת 'אותה גברת בשינוי אדרת'. 

במקום הדירקטוריון הנוכחי מינתה גרמן דירקטוריון זמני, בראשו יעמוד עו"ד יעקב כהן ויכהנו בו גם דרור שטרום, חנה הרצמן, רו"ח זיאד אבו-חבלה ורבקה שוורץ. לדברי גרמן, "המהלך בוצע בראש ובראשונה על מנת להבטיח שמירה על זכויותיהם של למעלה ממיליון מבוטחי הקופה וכדי להבטיח מנהל תקין בניהול הקופה". הדירקטוריון הזמני יפעל עד יולי ואחריו יכהן דירקטוריון שייבחר על ידי מועצת הקופה.

 

ביולי האחרון אישרה גרמן את התקנון החדש של הקופה ואת קיום הבחירות לדירקטוריון באוקטובר. זאת, לאחר שהדיחה את המנכ"ל הקודם אשר אלחיאני שהסתכסך עם הדירקטוריון, ובמקומו מונה זאב וורמברנד.

 

המהלך הנוכחי הוא עוד פרק בשינוי הארגוני שעוברת הקופה, השלישית בגודלה אחרי הכללית ומכבי, לאחר דוח חריף של מבקר המדינה מ-2010 שמצא ליקויים קשים בתפקודה והביא להדחתו של המנכ"ל דאז, שמואל מועלם והחלפת שורה של בכירים בקופה. ממאוחדת טרם התקבלה תגובה

 

יעל גרמן שרת הבריאות יעל גרמן שרת הבריאות צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x