שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מייסד חברת אבנר מכר חלק מזכויותיו בשווי כ-40 מיליון שקל

הגיאולוג אלי רוזנברג, ממקימי חברת חיפושי הגז, מכר חלק מזכויות תמלוג העל שלו בחברה לרו"ח יצחק סוארי. הרווח הנקי של החברה בשנה החולפת: 50 מיליון דולר

ליאור גוטמן 19:3123.03.14

הגיאולוג ד"ר אלי רוזנברג (85), שנחשב בין מקימי חברת חיפושי הגז אבנר, מכר חלק מזכויות תמלוג העל שלו בחברה לרו"ח יצחק סוארי. על פי ההערכות שווי המכירה נע בין 30 ל-40 מיליון דולר.

חברת אבנר הוקמה בראשית שנות ה-90 של המאה הקודמת והיא מחזיקה ברוב מאגרי הגז שהתגלו מול חופי ישראל לרבות תמר (15.625%) ולוויתן (22.67%). בשנת 2000 נרכשה אבנר על ידי קבוצת דלק.

 

ד"ר אלי רוזנברג. שימש יועץ לחברות גז שונות, לרבות דלק קידוחים ד"ר אלי רוזנברג. שימש יועץ לחברות גז שונות, לרבות דלק קידוחים צילום: עמית שעל

 

תמלוג העל הן ההכנסות להן זכאי השותף הכללי בשותפויות הגז, הוא המנהל בפועל של פעילות המאגר. רוזנברג, שהשלים את השכלתו בשוויץ, שימש יועץ לחברות גז רבות במשק לרבות דלק קידוחים, אבנר ובעבר ישראמקו.

 

אבנר סיימה את 2013 ברווח נקי של כ-50 מיליון דולר, קפיצה משמעותית לעומת רווח של כ-9.87 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. כמו כן, הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-74 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x