$
בארץ

יוחנן פלסנר נבחר לנשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה

יחליף את ד"ר אריק כרמון שביקש לסיים את כהונתו לאחר 22 שנה, ולהתמקד במחקר

שירות כלכליסט 23:1319.03.14

הוועד המנהל של המכון הישראלי לדמוקרטיה אישר היום (ד') את המלצתה של ועדת האיתור, בראשות יו"ר הוועד המנהל, אמיר אלשטיין, למנות את יוחנן פלסנר לתפקיד נשיא המכון. חברים נוספים בוועדת האיתור היו יוסי קוצ'יק, אבי נאור ופרופ' מנואל טרכטנברג. ד"ר אריק כרמון, שהקים את המכון ועמד בראשו כנשיא במשך 22 שנה, ביקש לסיים את כהונתו ולהתמקד במחקר. כך נמסר בהודעת המכון.

 

עוד נמסר, כי מאחר שהמכון הישראלי לדמוקרטיה הוא מוסד א-פוליטי, יגיש, בימים הקרובים נשיא המכון הנבחר, יוחנן פלסנר, ליושב-ראש הכנסת, את התפטרותו מרשימת "קדימה" לכנסת ה-19, וכן יתפטר מחברותו במפלגת "קדימה".

 

נשיא המכון היוצא, ד"ר אריק כרמון מסר: "אני מאמין שהובלתי את המכון במעלה דרך מפותלת, הכי רחוק שיכולתי. מינוי יוחנן פלסנר לנשיא איננו רק משב רוח רענן ותנופה מחודשת, אלא מהווה חילופי דורות בהנהגת המכון".

 

יוחנן פלסנר יוחנן פלסנר צילום: מיקי אלון

 

אמיר אלשטיין, יו"ר הוועד המנהל של המכון, בירך את פלסנר על מינויו: "לפלסנר הבנה עמוקה של השיח החוקתי והדמוקרטי בישראל, המציבה אותו בעמדה טובה להמשיך את פועלו של אריק כרמון בתנופה, ולהוסיף ולחדש, ביחד עם צוות החוקרים המוביל של המכון".

 

יוחנן פלסנר אמר: "תחת הובלתו של אריק כרמון, כשלצדו הצוות המקצועי המצויין, המכון הפך לחלק משפיע ובלתי נפרד מהציבוריות הישראלית, בזכות מובילות מחקרית והיכולת לזהות ולקדם שינויים בסוגיות הליבה האזרחיות בישראל. אמשיך בדרך הזאת".

 

פלסנר, נשוי ואב לארבע בנות. לשעבר מנכ"ל מפלגת קדימה וחבר כנסת מטעמה בכנסת ה-17 וה-18. פלסנר הינו בוגר תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לממשל של אוניברסיטת הרווארד. בשנת 2005 מונה לראש תחום פרויקטים מיוחדים במשרד ראש הממשלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x