שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיוני הוועדה לבחינת שכר הח"כים: 83 חברי כנסת תומכים בהעלאתו

במהלך הדיון הראשון של הוועדה הציבורית, הגיש ח"כ שמעון סולומון מיש עתיד חתימות של 37 חברי הכנסת המבקשים לוותר על תוספת השכר. בחודש שעבר היה אמור להתעדכן שכר הבכירים בכ-2.5%

רוני זינגר 17:2602.03.14

הוועדה הציבורית לבחינת שכר חברי הכנסת התכנסה היום (א') בפעם הראשונה לדיון בהעלאת שכרם של חברי הכנסת, השרים, ראש הממשלה, הנשיא ונשיא בית המשפט העליון. בראש הועדה עומד פרופ' חיים לוי ויחד עמו חברים בה גם פרופ' איוון פרידמן ועו"ד חגי סיטון.

חברי הוועדה שמעו את ח"כ שמעון סולומון (יש עתיד), שהיה הראשון שביקש שלא להעלות את משכורת חברי הכנסת בתחילת שנת 2014. ח"כ סולומון הגיע להופעתו בפני הוועדה כשהוא מצויד במכתב ובו רק 37 חתימות של חברי כנסת שהצטרפו לבקשתו שלא להעלות את שכרם, יתר 83 חברי הכנסת לא נענו לבקשתו של ח"כ סלומון לוותר על תוספת השכר. בין החותמים על המכתב כל חברי סיעת יש עתיד וכן כמה מחברי הליכוד, התנועה, העבודה וש"ס. מרצ תומכים אך לא חתמו כיוון שהם מקדמים הליך משלהם בנושא.

 

ח"כ שמעון סולומון. "מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית" ח"כ שמעון סולומון. "מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית" צילום: יובל חן

 

לבקשתו של סולומון, יש להקפיא מיידית את עדכון השכר האחרון וזאת עד לקביעת תנאי ההעסקה החדשים של חברי הכנסת. "עדכון שכר חברי הכנסת אינו עניין כספי. גם אם נקפיא את עדכון השכר, לא ייפתרו בעיותיה הכלכליות של ישראל, ועם זאת להקפאת עדכון השכר משמעות מוסרית וערכית ממדרגה ראשונה. מנהיגות מתחילה בדוגמה אישית", אמר אתמול ח"כ סולומון.

 

בחודש שעבר היה אמור להתעדכן שכר הבכירים בכ-2.5%. הוועדה תמשיך לשמוע בעלי תפקידים רלוונטיים לגיבוש המלצותיה, וכאשר אלה יתגבשו הן יעברו לאישור ועדת הכנסת ולאחר מכן לוועדת הכספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x