שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

המאייר יזהר כהן: "יצחק תשובה ובתו דרסו זכויותיי כאמן"

כהן תובע 1.5 מיליון שקל בטענה של הפרת זכויות יוצרים בקשר ליצירות שהכין על פארק בבלי. לטענתו, בניגוד למוסכם היצירות שלו הועברו לפורמטים גדולים שפגעו בקומפוזיציה שלהן ונערכו בהן שינויים

זוהר שחר לוי 08:2319.12.13

פרויקט המגורים היוקרתי פארק בבלי בתל אביב מגיע שוב לבית המשפט: המאייר יזהר כהן שהשתתף בשיווק המיזם טוען כי בתו של איש העסקים יצחק תשובה, גל נאור, והחברות שמאחורי הפרויקט "הפרו את זכויות היוצרים שלי בצעד כוחני ודורסני", ודורש פיצוי של 1.5 מיליון שקל.

 

 אחד האיורים שבמחלוקת אחד האיורים שבמחלוקת

הפרויקט, שממוקם בדרום שכונת בבלי, הושק לפני כחצי שנה על ידי היזמית והאדריכלית נאור. במסגרת הקמת הפרויקט התפנו כמה מתושבי שכונת גבעת עמל ב', וחלקם עדיין מנהלים הליכים משפטיים על פינויים.  

 

המאייר יזהר כהן טוען בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי החברות הקשורות לתשובה, אלעד ישראל מגורים ואמת"ש השקעות וכן בתו והחברה שבבעלותה, גל נאור אדריכלים, ביקשו ממנו ליצור עבור הפרויקט יצירות המתארות סיטואציות יומיומיות, מתוך כוונה לעשות בהן שימוש "בדרכים מסוימות ומצומצמות" לצורך שיווקו.

 

אולם, לדברי כהן, לאחר שהעביר את היצירות ביקשו ממנו נציגי החברות לבחון את האפשרות לבצע בהן שינויים. כהן התנגד לכך, אך לטענתו היצירות הועברו לפורמטים גדולים שפגעו בקומפוזיציה שלהן ונערכו בהן שינויים. "בצעד דורסני ומקומם החברות החליטו גם לרמוס את זכויותיי כאמן ושללו ממני את הזכות הבסיסית המוקנית ליוצר - שיצירותיי תיקראנה על שמי ותשויכנה אליי", טען.

 

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד עידו חיטמן ואידן רגב ממחלקת דיני תקשורת, בידור ומדיה במשרד יגאל ארנון ושות'.

 

מאלעד מגורים נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם הגיע לידנו.

תמוהה בעינינו דרך ההתנהלות הלקויה של התובע. פנייתו הישירה לתקשורת מעידה על חוסר תום לב ואנו דוחים על הסף את הטענות.

לנוכח ההתענינות הרבה שמעורר פרויקט 'פארק בבלי' והצלחתו המכירתית, נראה כי מטרתו העיקרית של התובע הינה להאדיר את שמו על גבנו, ולהתעשר שלא כדין על חשבוננו".

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x