בארץ

מנחם גורביץ', הבעלים של קבוצת מנורה נפטר

לאחר הידרדרות שחלה במצבו בסוף השבוע בעקבות מחלה נפטר גורביץ' בגיל 71. לפני מותו שימש כיו"ר דירקטוריון. חתנו ערן גריפל ויו"ר מנורה ביטוח, ארי קלמן, צפויים לקבל מסמכויותיו

רחלי בינדמן 09:4124.11.13
מנחם גורביץ', הבעלים הותיק של חברת הביטוח מנורה מבטחים הלך בסוף השבוע לעולמו בגיל 71. זאת בעקבות הידרדרות משמעותית שחלה במצבו הרפואי לפני מספר ימים, כתוצאה ממחלת סרטן שהתפרצה. גורביץ', בעל השליטה, כיהן כיו"ר חברת האחזקות הציבורית של מנורה. בכוונת החברה לכנס בהקדם ישיבת דירקטוריון לצורך מינוי יו"ר דירקטוריון זמני לחברה. גורביץ' כיהן כדירקטור בקבוצת מנורה מבטחים מאז 1985 ומזה שנים רבות כיהן כמנכ"ל ויו"ר החברה והחברות בנות עיקריות שלה. גורביץ' החזיק ב-61.9% ממניות החברה.

גורביץ' הותיר אחריו שתי בנות שאינן מעורבות בפעילות העסקית אך חתנו, ערן גריפל, המכהן כיו"ר מנורה מבטחים פנסיה, צפוי לקבל כעת סמכויות רבות יותר ואף עשוי לתפוס את מקומו.

 

מנחם גורביץ' המנוח מנחם גורביץ' המנוח צילום: נמרוד גליקמן

 

מי שמכהן כמנכ"ל חברת האחזקות וכיו"ר חברת הבת, חברת הביטוח הוא ארי קלמן שנחשב כדמות הדומיננטית במנורה אחרי גורביץ' וכיד ימינו. גם לקלמן קשר משפחתי לחברה. זאת לאחר שבראשית שנות ה-60 השתלט על מנורה פישל פריש ואחת מבנותיו התחתנה עם דיוויד הירשפלד שקיבל לידיו את השליטה בחברה. החתן השני של פריש, גורביץ' הצטרף למנורה מאוחר יותר והחליף את הירשפלד כשפרש. ארי קלמן הוא חתנו של הירשפלד.

 

ממנורה מבטחים נמסר כי "'החברה אבלה על פטירתו בטרם עת של מר גורביץ' אשר הוביל אותה להישגים מרשימים ותרם באופן מהותי להתפתחותה של קבוצת מנורה מבטחים על פני העשורים האחרונים. קבוצת מנורה מוקירה את תרומתו הייחודית ורבת השנים להנהגתה ולהישגיה".

 

מנורה נסחרת בבורסה לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x