שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

החברים הישראלים בדירקטוריון הדסה התפטרו

הארבעה, היו"ר אסתר דומיניסיני וכן ירום אריאב, אורי נייגר ויוסי רוזן, טוענים כי אינם מרגישים שניתנה להם סמכות ממשית לפקח על הנהלת בית החולים

שאול אמסטרדמסקי 15:1529.10.13

החברים הישראלים בדירקטוריון הדסה, לרבות היו"ר אסתר דומיניסיני, הודיעו לפני זמן קצר לארגון נשות הדסה, הבעלים של בי"ח הדסה ,על התפטרותם. כך נודע ל"כלכליסט". מלבד דומיניסני מדובר בירום אריאב, אורי נייגר ויוסי רוזן. 

ההתפטרות נעשתה לטענתם משום שהם אינם מרגישים כי ניתנה להם סמכות ממשית לפקח על הנהלת בית החולים.

 

"לאחר לבטים לא קלים, הננו להודיעכם על החלטתנו לסיים את תפקידנו כדירקטורים ישראלים, במועצת המנהלים של הדסה", כתבו השלושה לנשיאת הדסה מרסי נתן ולחברי מועצת המנהלים של בית החולים. "ההתנהלות לה אנו עדים בעת האחרונה הינה שלא בהתאם לכללי ממשל תקין תוך פגיעה בסמכות היו"ר הפעיל וכפועל יוצא ניטרול הדירקטוריון ויכולתו לסייע ולהשפיע".

 

עוד כותבים הארבעה: "קיומן של פגישות עם גורמי חוץ בנושאים מהותיים האמורים לקבוע את עתידו של בית החולים ללא השתתפות היו"ר וללא ידיעת הדירקוטורים הישראלים הינו תמוה דקווא בתקופת המשבר הקשה בו נמצא בית החולים.

 

"סמכות ואחריות בכל גוף, ודאי בגוף בעל מאפיינים ציבוריים, חייבים לדור בכפפיה אחת. במצב שנוצר בחודשים האחרונים, האחריות הציבורית והחוקית מוטלת על כל אחד מהדירקטורים בעוד שהסמכות לשנות ולהשפיע לא קיימת הלכה למעשה", כותבים הארבעה.

 

ירום אריאב, דירקטור בהדסה, לשעבר מנכ"ל האוצר ירום אריאב, דירקטור בהדסה, לשעבר מנכ"ל האוצר צילום: גיא אסיאג

 

בית החולים הדסה נמצא במצב כספי קשה. הגירעון המצטבר שלו בארבע השנים האחרונות הגיע ל-1.3 מיליארד שקל. עקב כך, מנכ"ל הדסה החדש אביגדור קפלן עומל בימים אלה על גיבוש תוכנית הבראה לבית החולים.

 

במסגרת ההתמודדות של קפלן עם הקשיים התזרימים של בית החולים הוא הודיע אתמול לעובדי בית החולים כי זה החודש השלישי ברציפות שלא ישלם להם את מלוא משכורתם בזמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x