שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יעקב פרי מצהיר על שוויו: 12-10 מיליון שקל

שר המדע החליט לשים סוף לשמועות כי הונו שווה 90 מיליון שקל; הונו של פרי כולל בית בשומרה וחשבונות בנק בארה"ב ובשוויץ

חן פונדק 21:5802.09.13
שרי הממשלה וחברי וועדת הכספים אינם מחויבים בפרסום הצהרת ההון שלהם ברבים, אולם שר המדע יעקב פרי החליט לשים סוף לשמועות כי הונו שווה 90 מיליון שקל והעביר מסמכים המאשרים את שווי הונו. עדיין מדובר בסכום לא רע בכלל: 12-10 מיליון שקל.

 

 

עיקר הונו של פרי מגיע מפנסיה כנשיא סלקום בשווי 4.885 מיליון שקל. זאת בניגוד לפרסומים כי הפנסיה שלו שווה 14 מיליון שקל. לפרי גם פנסיה משירותו כראש השב"כ בשווי 1.6 מיליון שקל. עבור תקופתו כיו"ר בנק מזרחי יש לפרי 506 אלף שקל.

 

 

פרי. חשבונות בארה"ב ובשוויץ פרי. חשבונות בארה"ב ובשוויץ צילום: אוראל כהן

 

בנוסף לפרי חשבון בנק בארצות הברית ובו סכום של 370 אלף שקל ובית בשומרה בגליל המערבי המוערך ב-1.65 מיליון שקל.

 

כמו כן לפרי יש חשבון בנק בשוויץ המוערך בסכום של 3.2-1.2 מיליון שקל. ההסבר לפער הוא בכך שבחשבון בשוויץ מופקדות ההכנסות של פרי כיו"ר הדירקטוריון של חברת "ליפמן הנדסה אלקטרונית", עליה יש בוררות במס הכנסה על גובה המס שהוא צריך לשלם - האם עליו לשלם 33% מס או 50% עבור העברת הסכום לחו"ל.

 

פרי הוא הפוליטיקאי היחיד שהעביר מסמכים למגזין פורבס, שערך את רשימת הפוליטיקאים העשירים בישראל. הוא נמצא במקום התשיעי, בעוד לפי הערכות המגזין ניר ברקת ראש העיר ירושלים שווה 450 מיליון שקל, ובשני - ח"כ אראל מרגלית עם 220 מיליון שקל.

 

מהיום הראשון שנכנס פרי לתפקיד התפרסם כי שוויו עומד על 90 מיליון שקל. בעוד שכאיש פרטי לא הטריד את פרי הפרסומים, הדבר הפך להיות חרב פיפיות עבורו כפוליטיקאי. יחד עם זאת, לא מדובר בפרסום הצהרת הון המלאה כפי שמועברת למבקר המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x