שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

תושבי שיכון ל' שהתנגדו לשדה דב פועלים כעת נגד סגירתו

ועד התושבים שיגר מכתב לשר התחבורה בדרישה להמשיך את פעילות השדה בצפון תל אביב. יו"ר הוועד מודה כי בעבר התלוננו התושבים על השדה, אבל הם מעדיפים להתמודד עם המטוסים מאשר עם הבנייה המאסיבית המתוכננת באזור

עינת פז-פרנקל 09:0012.08.13

ועד תושבי שיכון ל', המייצג את 15 אלף תושבי השכונה, שיגר אתמול מכתב לשר התחבורה ישראל כץ בדרישה להמשיך את פעילות שדה דב, הסמוך לשכונה שבצפון ת"א. מדובר בתפנית ביחס התושבים לשדה התעופה, לאחר שב־2011 מחו נגד פעילותו.

 

שדה דב. לא לחסום את הים שדה דב. לא לחסום את הים צילום: גלעד קוולרציק

 

ביולי אושר הסדר פשרה בין האוצר ורשות מקרקעי ישראל למנהלי הגוש הגדול בצפון ת"א, על השתתפות בעלי הקרקעות הפרטיות במימון פינוי שדה דב, מהלך שסולל את הדרך לסגירתו. "הסגירה אמנם תשרת מספר לא רב של בעלי קרקעות, אך תפגע אנושות בתשתית התעופה בארץ", טוען יו"ר הוועד רועי מימרן. "בין הנפגעים יהיו תושבי ת"א הנהנים מתחבורה מהירה לאילת, ותושבי אילת שחלקם מקבלים שירותים רפואיים בת"א. השדה מאפשר זרימת אוויר נקי מהים, ויש ערך סביבתי לשדות הפתוחים באזור".

 

מימרן מודה כי בעבר התלוננו התושבים על השדה, אך הדגיש כי התלונות נגעו לעודף רעש וכי "כיום המטוסים נקיים ושקטים יותר. לחסום את הים זו טעות שעשו במרכז ת"א, ולא צריך לחזור עליה גם בצפון". את זכויות הבנייה של בעלי הקרקעות באזור הוא מציע לנייד צפונה, לגבול הרצליה.

 

ממשרד התחבורה נמסר כי "ממשלת ישראל התחייבה לפנות את שדה דב עד 2018. מוזר שאותם גורמים שניהלו מאבק עיקש מול הרשויות לפני כשנתיים, הם אלה המוחים עתה נגד כוונת הממשלה לפנות את השדה. היכן כל טענות מטה המאבק, שהדגיש כי הפעלת שדה דב גובלת בסכנה בטיחותית וגורמת לרעש כבד ולזיהום אוויר?".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x