שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

החברה לישראל לביה"ד לעבודה: אין מגעים עם פוטאש על עסקה

עובדי כיל לא מתרגשים מהכחשות החברה האם על כוונה למכור את כיל לפוטאש הקנדית ושכרו את מוטי מורל לטובת קמפיין לעצירת המכירה

מיקי פלד 16:5816.01.13

החברה לישראל מכחישה כי כיום קיימים מגעים בינה לבין ענקית הכרייה הקנדית פוטאש על מכירת כיל, כך עולה מתשובת החברה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע השבוע. החברה מסרה כי ככל הידוע לה פוטאש פנתה בבדיקה של אפשרות העסקה לרשויות המדינה, אך לא נעשתה כל פנייה אליה.  

 

ההודעה של החברה היא בעקבות דרישה של מועצת עובדי מפעלי ים המלח, חברת בת של כיל, לקבל עדכון על המו"מ בין הצדדים, עליו פורסם לראשונה ב"כלכליסט" באוקטובר האחרון. לפי מתווה העסקה, בעלי מניות כיל יקבלו תמורתן מניות של פוטאש וכך יהפוך עידן עופר, בעלי החברה לישראל, לבעלים של 20% מפוטאש ולבעל המניות הגדול ביצרנית הדשנים.

 

בימים הקרובים צפויה גם המדינה לתת את תשובתה לבית הדין, משום שלמדינה מניית זהב בחברה המהווה מעל 14% מהייצוא של ישראל. והיא יכולה להטיל וטו על מכירה של מפעלי ים המלח לגורם זר. בעקבות המשמעויות האפשריות של עסקה שכזו הורה בנובמבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, להימנע מכל החלטה בנושא עד לכינונה של ממשלה חדשה לאחר הבחירות.

 

למרות ההכחשות של החברה, עובדי מפעלי ים המלח ומפעל תרכובות ברום של כיל מתכוונים להיאבק במכירה ואף שכרו לשם כך את שירותיו של יועץ התקשורת מוטי מורל. העובדים חוששים כי בעקבות המכירה עשוייה פוטאש להעביר חלק מפעילויות עיבוד חומר הגלם לחו"ל, ויפטרו חלק גדול מ-5,000 עובדי החברה.

 

יו"ר ועד עובדי מפעלי ים המלח, ארמונד לנקרי, ויו"ר ועד עובדי תרכובות ברום, אבנר בן סניור, אף נפגשו לפני כשבועיים לזמן קצר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במטרה לשמוע את דעתו על המכירה, אך נתניהו לא נתן להם התחייבות כלשהי שיעצור אותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x