שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ישיבת מועצת העיר ת"א פוצצה; כ-250 הפגינו מחוץ לבניין העירייה

יעל דיין שניהלה את הישיבה הודיעה על הפסקתה בעקבות התגברות מחאת המפגינים הרבים שלא הורשו להיכנס לאולם; ראש העיר רון חולדאי עזב כשהוא מוקף בשומרים, בעוד המפגינים זורקים לעברו בקבוקי מים

ארי ליבסקר 18:5125.06.12

כ-250 הפגינו הערב (ב') מחוץ לבניין עיריית תל אביב לאחר פיצוץ ישיבת מועצת העיר שהייתה אמורה להתקיים במקום. במהלך הישיבה אמורה הייתה לעלות לדיון הצעת אי-אמון לפירוק הקואליציה שהגישה סיעת "עיר לכולנו". פעילי המחאה החברתית הגיעו למקום במטרה להיכנס לישיבה, אך למרות שעל פי חוק היא אמורה להיות פתוחה לציבור הרחב, סורבה כניסתם.

 

מפגינים מחוץ לישיבה מפגינים מחוץ לישיבה צילום: עמית שעל

 

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, קרא לחבר מועצת העיר שרון לוזון מסיעת "עיר לכולנו" "בריון" ואף כינה אותו "שרוני בריוני". חלק קטן מהפעילים שהצליח להיכנס לישיבה מחה על איסור כניסתם של יתר הפעילים ואף קרא לעברו של חולדאי "אתה הבריון הכי גדול בישראל". 

 

לבסוף הודיעה יעל דיין, שניהלה את הישיבה, על הפסקתה. חולדאי עזב כשהוא מוקף בשומרים, בעוד המפגינים זרקו עליו בקבוקי מים.

סתיו שפיר בפייסבוק: "בחוץ השומרים לא מאפשרים להרבה פעילים להיכנס בטענה שהאולם מלא. האמנם?" סתיו שפיר בפייסבוק: "בחוץ השומרים לא מאפשרים להרבה פעילים להיכנס בטענה שהאולם מלא. האמנם?" צילום מסך: facebook

 

המפגינים שהתקהלו מחוץ לבניין העירייה ממקדים את זעמם בחברי מועצה שונים. בין היתר לא איפשרו המפגינים למיטל להבי, חברת המועצה מטעם מרצ המקבלת משכורת של 30 אלף שקל בחודש, לצאת מהבניין ויציאתה התאפשרה רק בליווי מאבטחים, למשמע קריאות "מרצ ביבי - אותו דבר. תתפטרי!" מצד המפגינים.

 

גם חבר המועצה ניב וייצמן ממפלגת "רוב העיר", שאמור לייצג את הצעירים ואת קהילת הלהט"ב, ספג גינויים. בין היתר קראו לעברו "איך אתה, שאמור לייצג את הצעירים, בוגד בנו. אתה שאמור לייצג את ההומאים והלסביות יוצא נגד המפגינים שהביאו אותך". כיוון שבמסגרת קמפיין הבחירות של וייצמן הוא זכה לתמיכה מבעלי הברים בעיר, הוסיפו וצעקו לעברו כי"הצ'ייסרים שחילקת לאנשים כדי שיבחרו בך לא יעזרו".

 

בעקבות אירועי הימים האחרונים, הודיעו במהלך היום מקומות בילוי ואמנים שונים על הצטרפותם למחאת "הלילה השחור" - חרם על אירועי הלילה הלבן שיתקיים ביום חמישי בתל אביב כמחאה על יחס העירייה כלפי מפגיני המחאה החברתית. החרם החל עם הודעת הגלריות "שי אריה" וגלריה קיימא על החלטתן להמנע מפתיחה במהלך האירועים, כפי שדווח לראשונה ב"כלכליסט". מועדון ההופעות של האוזן השלישית, "אוזן בר", הודיע על הצטרפותו לחרם, כמו גם הסופרים אתגר קרת, אלכס אפשטיין, אורלי קסטל-בלום, דב אלפון ויהלי סובול שהודיעו כי הם מבטלים את השתתפותם באירוע ספרותי שהיה אמור להתקיים במגדל שלום. אליהם הצטרפו גם הגלריות 1:1, גלריה אלפרד וגלריה הקיבוץ.

 

בתוך כך פרסם חולדאי סרטון וידאו בתגובה להפגנה בשבת. לדבריו, תל אביב היא "עיר המחאות והדמוקרטיה". הוא הזכיר את האישור שניתן בשנה שעברה להקמת אוהלים בשדרות רוטשילד והביע התנגדות לגילויי אלימות, הן מצד המשטרה והן מצד המפגינים: "איננו יכולים להסכין עם אלימות ו-ונדליזם".

 

"מה ביקשנו? שלא יהיו אוהלים בשדרות רוטשילד", אמר חולדאי, והוסיף כי העירייה הציע מקום חליפי להקמת המאהל. לטענתו, המפגינים לא נענו לבקשת העירייה לקיים הידברות.

 

 

שלשום פוזרה הפגנה של פעילי המחאה בתל אביב, שבמהלכה חסמו כבישים וניפצו שמשות של בנקים בעיר. שוטרי משטרת ישראל שפיזרו את ההפגנה בכוח רב, דבר שעורר את זעמם של המפגינים. פקחי העירייה סייעו למשטרה לפנות אוהלים שהוקמו בשדרות רוטשילד, והדבר עורר ביקורת על העירייה ועל ראש העירייה. בין היתר טענו הפעילים כי העירייה מקשה עליהם בקבלת רשות להקמת אוהלים וקיום הפגנות בעיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x