שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דפרון מוכרת פעילות בשל קשיים כלכליים

החברה לייצור מחברות ומעטפות, שבבעלות משפחת דוברובסקי, מוכרת את פעילות המעטפות של החברה למשקיע פרטי תמורת כ־10 מיליון שקל

טל ליטמן 09:0930.04.12

דפרון, מפעל המחברות והמעטפות הראשון בישראל, מוכר את חלק הארי של פעילותו, פעילות המעטפות, למשקיע פרטי. יוסי דוברובסקי, מנכ"ל דפרון, סיפר ל"כלכליסט" כי ההחלטה למכור את הפעילות נבעה מהקשיים הכלכליים שבהם נתקלה החברה בשנים האחרונות. מפעל דפרון בפתח תקווה מעסיק כ־45 עובדים, ולאחר שתושלם הרכישה הוא צפוי להיסגר.

 

דוברובסקי סירב למסור מיהו המשקיע ומהו היקף העסקה, אולם גורמים מקורבים מעריכים כי החברה הרוכשת תשלם 10 מיליון שקל תמורת פעילות המעטפות.

 

 

לדברי דוברובסקי, הפעילות תפוצל ותימשך משני מפעלים נפרדים, מפעל למחברות בניהולו, ומפעל למעטפות תחת ההנהלה החדשה. מרבית העובדים יעברו לעבוד תחת ההנהלה החדשה, ובמפעל המחברות שבניהולו יועסקו בין 5 ל־10 עובדים בלבד. עם זאת, לדבריו כרגע לא ידוע היכן יוקמו המפעלים.

 

דוברובסקי הוסיף כי הקשיים הכלכליים נבעו ממיסוי גבוה ומתחרות קשה בענף המחברות והביאו להקטנת נפח העבודה של מפעל הייצור ואף לצמצום פעילות החברה בענף המחברות. לדבריו, בשיאה גלגלה החברה עשרות מיליוני שקלים, אך בשנים האחרונות ירד מחזור המכירות של החברה לפחות מ־20 מיליון שקל וב־2011 הסתכם בכ־15 מיליון שקל.

 

ענף המעטפות המסורתיות מגלגל כ־70 מיליון שקל בשנה, והחברות המובילות בתחום הן חברת גברעם שבבעלות קיבוץ גברעם וחברת אמקה שבבעלות משפחת קליין. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x