שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לראשונה: ליטא ממנה נספח מסחרי בישראל

הנספח המסחרי, גב' קריסטינה ביראיטה, תפעל לקידום יחסי הסחר בין ליטא וישראל ותקדם השקעות הישראליות בליטא

אולגה ויניאר 16:3221.04.12

ליטא פועלת לקידום יחסיה הכלכליים עם ישראל, ולראשונה מאז כינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות מינתה נספח מסחרי בארץ. הנספח המסחרי – גברת קריסטינה ביראיטה תפעל לקידום יחסי הסחר בין ליטא וישראל, תקדם השקעות הישראליות בליטא וגם תעסוק בקידומה של ליטא כיעד תיירותי אטרקטיבי

עבור ישראלים.

 

בשגרירות ליטא בישראל מדגישים כי רואים חשיבות רבה בקידום אקטיבי של יחסים כלכליים בין המדינות בישראל ובהפניית תשומת הלב של היזמים ומשקיעים ישראלים למדינה בלטית זו. אחד הענפים אותו מסמנים כמושך ישראלים הוא תעשיית התרופות וביוטק הצומח מדי שנה ב-22% ונחשב לאחד המתקדמים במרכז ומזרח אירופה. 80% מתוצרת הענף מיועד לייצוא ובין החברות שכבר פועלות שם – טבע הישראלית.

 

לדברי קריסטינה ביראיטה, "ליטא היא אומנם מדינה לא גדולה, אך הישגיה מרשימים. אנחנו פועלים לעצמאות כלכלית מלאה המבוססת על חדשנות, הייטק, מדע וטכנולוגיות. בתחומים אלה אני רואה אפשרויות רבות לשיתופי פעולה בין ליטא לישראל ומזהה פוטנציאל עצום ליישום פרויקטים משותפים תוך כיבוש שווקים חדשים לשתי המדינות". ביראיטה מדגישה שממשלת ליטא מעניקה תמריצים פיננסיים והטבות למשקיעים זרים המשתתפים בפרויקטים בתחום ההייטק.

 

יחסי מסחר וכלכלה בין ליטא וישראל רשמו צמיחה מהירה בשנים אחרונות. כך בשנת 2011 צמח מחזור המסחר בין המדינות ב-60% ואילו מספר הישראלים היוצאים לליטא למטרות תיירות זינק ב-62%. ביוני השנה צפויה להיפתח טיסה ישירה שתחבר בין וילנה לתל אביב שאמורה להגדיל עוד יותר את תנועת התיירים ותשפר את היחסים העסקיים בין המדינות.

 

ליטא שנפגעה קשה במהלך המשבר הכלכלי האחרון וכיום סובלת מהשפעות משבר החובות האירופאי מבקשת לייצב את כלכלתה, למשוך משקיעים ולפתוח שווקים חדשים לייצוא מוצרים שלה מחוץ לאיחוד האירופי. קצב הצמיחה של המדינה צפוי להגיע השנה ל-2.5% ולגדול ל-3.7% בשנים 2013-2014. המדינה מתמודדת עם שיעורי אבטלה מהגבוהים באירופה – 13.9% ועל פי תחזיות, היא תרד את מתחת ל-10% רק לקראת 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x