שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נגב קרמיקה על סף חתימת עסקה בגובה 50 מיליון דולר

ל"כלכליסט" נודע כי העסקה עם אולימפיה טייארס הקנדית, לאספקת 1.2 מיליון מ"ר אריחי קרמיקה בשנה, תתפרס על פני חמש שנים

טל ליטמן 09:5114.03.12

נגב קרמיקה, החברה־הבת של אפריקה תעשיות, נמצאת במגעים מתקדמים לעסקה לאספקת מיליוני אריחי קרמיקה עם חברת אולימפיה טייארס הקנדית, בבעלות משפחת רייכמן, בשווי של 50 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה, שתתפרס על פני חמש שנים, צפויה להיחתם בחודשים הקרובים. במסגרת העסקה

תספק נגב קרמיקה לאולימפיה, מיצרניות ומשווקות אריחי הקרמיקה הגדולות בצפון אמריקה, 1.2 מיליון מ"ר אריחי קרמיקה החל מהשנה הבאה.

 

כושר הייצור השנתי של נגב עומד כיום על 2.1 מיליון מ"ר, כאשר 95% מהייצור מופנה לשוק המקומי. בחודש האחרון החלה החברה בבניית מפעל חדש בירוחם בהשקעה של 150 מיליון שקל, שעתיד להתחיל בפעילות בשנה הבאה. הוא יחליף את המפעל הקיים וייצר בין 5 ל־5.5 מיליון מ"ר אריחים בשנה. כפי שפורסם ב"כלכליסט", נגב הגישה בקשה לקבלת מענק ממרכז ההשקעות במשרד התמ"ת על סך 30 מיליון שקל להקמת המפעל, וזו נמצאת לקראת אישור.

 

בחברה שואפים להגיע ליצוא של 25% מהתוצרת כתוצאה מפתיחת המפעל.

 

מנכ"ל נגב אבי מוטולה אמר כי "עסקת היצוא המתבשלת, שכולי תקווה שתיחתם בהקדם עם חברת אולימפיה, הנה עסקה אסטרטגית לנגב, והיא מדגישה את יכולותיה של הקבוצה באמצעות המפעל החדש שיוקם בירוחם לתת מענה לשווקים חדשים ולמגוון לקוחות בארץ ובעולם".

 

בשבוע שעבר פרסמה נגב את דו"חותיה הכספיים לשנת 2011. מדו"חות החברה עולה כי הרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות הסתכם בכ־36 מיליון שקל, לעומת 27.3 מיליון שקל אשתקד. הרווח התפעולי של החברה עלה ל־69 מיליון שקל ב־2011, לעומת רווח תפעולי של 41.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. החברה רשמה עלייה של 36% בהוצאות שיווק ומכירה על רקע רכישת אורגל, בעלת הזיכיון למוצרי גרואה, ורכישת קבוצת ויה ארקדיה. כמו כן, החברה רשמה עלייה של 28.3% בהכנסות, שהסתכמו בכ־699.3 מיליון שקל ב־2011.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x