שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אקסלנס: שלמה מעוז לא פוטר - ממשיך לכהן כדירקטור

סמנכ"ל התפעול של אקסלנס נשואה אמר בוועדת הכספים כי שלמה מעוז לא פוטר, אלא הועבר מתפקיד הכלכלן הראשי והפרזנטור, ונשאר לכהן כדירקטור ומנהל הקרנות. בערב בו פוטר הודיעה אקסלנס כי מעוז מסיים את כל תפקידיו בבית ההשקעות. יו"ר הוועדה גפני: "מעוז אמר דברים נכונים"

צבי לביא, ynet 12:2523.01.12

שלמה מעוז לא פוטר אלא רק הועבר מתפקיד הכלכלן הראשי והפרזנטור של אקסלנס נשואה אבל נשאר לכהן בתפקיד דירקטור ומנהל הקרנות של בית ההשקעות – זאת גילה היום (ב') לוועדת הכספים סמנכ"ל התפעול של החברה משה ברמק.

  

הוועדה שתיכננה לדון בפרשת מעוז לא קיימה אותו כמתוכנן

בהיעדרם של מעוז ומנכ"ל אקסלנס דוד ברוך. הם הוזמנו ואישרו את בואם אך לא הופיעו בלי להסביר מראש את היעדרם.

  

יש לציין כי לאחר הרצאתו של מעוז, בערב שבו פוטר, הודיעה אקסלנס: "אנו מודיעים כי לאור התבטאויותיו הגסות והאומללות של מעוז, הוא מסיים את כל תפקידיו בבית ההשקעות. אקסלנס מתנצלת על אמירותיו ומתנערת מהן".

  

הדיון התקיים על הצעות לסדר היום שעלו במליאת הכנסת בעקבות נאומו של מעוז בכנס אקדמי של מכללת ספיר והפרסומים על הפסקת עבודתו באקסלנס-נשואה. מעוז דיבר על העדפת "השבט הלבן" במוסדות הפיננסיים בבית המשפט העליון ובסגל האקדמי.

  

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) שהיה אחד מיוזמי הדיון הודיע כי הוועדה תמשיך את הדיון בישיבה נוספת. "לא נרפה מהנושא ונברר את הדברים שאמר מעוז עד תום. נזמן לשם כך נציגים בכירים מהאקדמיה וממערכת המשפט ואת יו"ר רשות ניירות ערך שהיא המפקחת הישירה על תפקוד בית ההשקעות".

  

ברמק טען כי מעוז הועבר מתפקיד הכלכלן הראשי והפרזנטור של בית ההשקעות לאחר שהוזהר קודם. הוא חזר והדגיש, "לא אמרתי שהוא פוטר" בתשובה לשאלותיה של ח"כ מירי רגב (ליכוד) מדוע הם פיטרו את מעוז. היא הדגישה שהמשך כהונתו כדירקטור בעצם משאירה בידיו סמכויות רציניות, מה שעומד בסתירה לרושם שעבודתו בחברה הופסקה. על כך לא באה תגובה.

  

"בתחום ההשקעות אין שיקולים של מוצא"

 

ברמק הוסיף ואמר לוועדה כי החברה משרתת ציבור מכל צבעי הקשת ונותנת שירות לכל סוגי הלקוחות ובכל פעילותה בתחום ההשקעות אין שיקולים של מוצא. "אנחנו בכלל נמנעים מלעסוק בסוגיה הזאת", הדגיש ברמק. הוא ציין כי מעוז הוזהר בעבר מספר פעמים בלי להסביר מאיזו סיבה, אבל ציין לגבי מעוז כי בעקבות דבריו הוא לא יכול לייצג את בית ההשקעות כפרזנטור שזה היה תפקידו במגביל להיותו כלכלן ראשי של החברה.

  

חברת הכנסת, מירי רגב שהייתה חלק ממגישי ההצעות לסדר היום בפרשה אמרה כי בפרשת מעוז "הרגו את השליח". היא הדגישה כי אין לה כל קשר אישי איתו והיא לא מייצגת שום אינטרס, אבל לדבריה נעשה בפרשה "הפרה בוטה של כללי הדמוקרטיה בהענשתו של מי שאמר מה שהוא מרגיש". היא הדגישה שהדיון בעניינו לא יהיה שלם ללא הנציג הבכיר של בית ההשקעות שיציג את המדיניות של החברה ואת התייחסותה, ויסביר אם ההגבלות על חופש הבית הם באו בהשראת בעלי ההון השולטים בה. "אני לא רוצה שהכסף שלי יהיה בידי בעלי הון כאלה אם זו היא התנהגותם", אמרה רגב ושאלה "מדוע לא דיברו איתו לפני שהוחלט לפטר אותו".

  

ח"כ ציון פיניאן (ליכוד) תמך בדברי רגב ושאל "מדוע לא רואים בוועדה את ארגוני זכויות האדם שמוחים רק נגד סתימת פיות בכיוון אחד?". הוא הדגיש, "אני לא חרדי אבל חרד למה שקורה פה. כשמבקרים את המגזר החרדי לא תוקפים את המבקרים ושותקים. הנושא העדתי קיים במדינה ואי אפשר להתעלם ממנו, הוא קיים בכל מוסד".

  

גפני הוסיף, "מעוז אמר דברים נכונים. נכון שאין כמעט ספרדים בבית המשפט העליון למרות שהמשנה לשעבר של בית המשפט אמר בתגובה לדברים אלה שאמרתי ברדיו, כי אני מדבר כמו תגרנית בשוק, אבל זו עובדה שאין להתעלם ממנה. יש בבית המשפט רק ספרדי אחד וגם הוא נבחר אחרי צעקות. בסגל האקדמי 91% הם אשכנזים".

  

יו"ר הוועדה ציין כי בקיץ אמר מעוז "דברים לא נכונים על הסעת תלמידים חרדים והוא לא פוטר". גפני אמר כי הוא חושד כי החברה הגיבה נגד מעוז רק בגלל שדיבר על "עליונות השבט הלבן, אחרת למה מפטרים אדם שמדסק בלשון בוטה".

  

גפני אמר בסיכום "אני לא מתכוון להרפות, הנושא ימוצה עד תום". הוא אמר כי הדיון שהתקיים במעמד הצדדים הנוגעים בדבר יתקיים בשני מישורים: חופש הביטוי בכלל ומה שמעניין את ועדת הכספים בפרט הוא האם בית השקעות יכול לפטר אדם בגלל התבטאות אישית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x