$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - הסניף ההיסטורי של מזרחי טפחות יהפוך למלון בוטיק

משקיע צרפתי שרכש את המבנה ברחוב לילינבלום בת"א מחברת אביב ישקיע בהקמת המלון, שיכלול 37 חדרים, כ־20 מיליון שקל

דותן לוי 09:4410.01.12

סניף בנק המזרחי ההיסטורי ברחוב לילינבלום בתל אביב עומד להפוך למלון בוטיק עירוני בהשקעה של כ־20 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר במבנה ברחוב לילינבלום 48 שנמצא כיום בבעלות משקיע צרפתי בשם אריק פלדמן. הבניין נבנה בשנים 1935–1937 על ידי האדריכל ד"ר אלכס פרידמן,

והיה באותה תקופה סניף הבנק השני בתל אביב והראשון שתוכנן במיוחד כדי לשמש כבנק.

 

מאז בנייתו הוחזק המבנה על ידי בנק המזרחי, שהפך בהמשך לבנק מזרחי טפחות ונמכר בשנת 2005 לארקדי גאידמק תמורת כ־120 מיליון שקל כחלק מעסקת מתחם צים, שכללה כמה מבנים נוספים. ב־2008 רכשה חברת אביב יחד עם קבוצת מגשימים פרויקטים וקבוצת TERRA1 את מתחם צים מידי גאידמק תמורת כ־135 מיליון שקל, ומיד החלה לממש את המבנים לשימור שהיו במתחם - כאשר חודש בלבד לאחר הרכישה עבר המבנה לידי פלדמן בתמורה לכ־13 מיליון שקל.

 

מבנה הבנק בנוי בסגנון הבאוהאוס ומשתרע על כ־1,600 מ"ר בשלוש קומות מלבד מרתף ובו כספת ענקית. את הסבתו למלון מתכננת חברת ארכוד אדריכלים שבבעלות האדריכלים דורון ואורית פנחס. לדברי פנחס, הבניין לא נכלל בתוכנית השימור של תל אביב, אך בתב"ע הוא מוגדר כמבנה לשימור בשל ערכו ההיסטורי.

 

התב"ע המקורית של המבנה היא לייעוד של משרדים, ובשלב זה יש למבנה היתר לשימוש חורג והוא נמצא בהליך של שינוי ייעוד למלונאות, כאשר בעוד כחצי שנה צפויה תחילת עבודות הבנייה. הבניין יורחב ל־1,870 מ"ר בנוי אשר יתבטאו בתוספת קומה על הגג ובהרחבת המרתף. במלון מתוכננים 37 חדרים הכוללים שתי סוויטות מפוארות עם מרפסות בקומת הגג. בקומת הכניסה מתוכננת מסעדה בשטח של כ־300 מ"ר ובמרתף קומת ספא וחדר כושר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x