$
בארץ

רמי לוי תקשורת עלתה לאוויר: "ניתן כוח לצרכנים שמחפשים מחירים זולים"

לוי מציע מחירים נמוכים לדקות שיחה ו-SMS ללא התחייבות, אך זמן תיקון ארוך יחסית למכשירים והסתמכות על מחירי הנדידה של פלאפון בחו"ל

גילעד נס 14:3705.12.11

החל מהבוקר (ב') יכולים לקוחות הסלולר הישראלים לקבל שירות מחמש חברות סלולר, לאחר עלייתה לאוויר של "רמי לוי תקשורת".

 

תחת הסלוגן "זול להיות בקשר", ובקידומת 055-66, מציע לוי ללקוחות מחירים זולים מאלו המוצעים כיום ללקוחות מהשוק הפרטי שאינם נוהגים לשוחח בטלפון הסלולרי שלהם מאות דקות בחודש - 20 אגורות לדקת שיחה, 15 אגורות להודעת SMS, ו-15 אגורות לכל מגה-בייט של אינטרנט סלולרי. הלקוחות ישלמו 15 שקלים כדמי שימוש קבועים, כך שחישוב הכולל את דמי השימוש יעלה את מחירה הממוצע של כל דקת שיחה או SMS.

 


 

לוי יציע במקביל גם שירות ללקוחות פרי-פייד (לקוחות המעוניינים לרכוש חבילת דקות, לעומת לקוחות המעדיפים לשלם בסוף החודש עבור הצריכה) במחירים גבוהים יותר – 39 אגורות ו-29 אגורות לדקת שיחה ולהודעת SMS, בהתאמה. בנוסף, רכישת כרטיס SIM תעלה 29.9 שקלים, ורכישת כרטיס SIM ללקוח פריפייד תעלה 39.9 שקלים.

 

לוי השיק את הפעילות בסניף "רמי לוי שיווק השקמה" בגבעת שאול שבירושלים, בנוכחות שר התקשורת, משה כחלון, מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, ובני משפחתו ועובדיו של לוי.

 

 

רמי לוי בהשקת הרשת, היום רמי לוי בהשקת הרשת, היום צילום: נועם מושקוביץ

 

"כאשר הודענו על פתיחת האפשרות לפעילות של מפעילי סלולר וירטואליים עמד המחיר הממוצע לדקת שיחה לאוכלוסיות הרלוונטיות על 70 אגורות לדקה, ורמי אמר לי כבר אז שהוא מתכוון להציע מחיר של 20 אגורות לדקה" סיפר כחלון באירוע. "עד לפני מספר חודשים היה קשה אפילו לעבור בין החברות הקיימות, ולאחר שטיפלנו בנושא אני שמח שהתחרות בשוק הסלולר מתעוררת, ואנחנו צפויים לכניסה של עוד חברות ולהוזלות מחירים גם בהמשך". לוי אמר כי שאיפתו היא לאפשר לקהל רחב בשוק הסלולר שאינו מצוייד בכוח מספק להשיג מחירים נוחים. "אצלנו לא יהיו חבילות ולא תשלומים חבויים – מה שצרכת זה מה שתשלם עליו", הוסיף.

 

תלויים בעקיפין במחירי פלאפון

 

פעילות הסלולר של רמי לוי מתבצעת באמצעות רשת פלאפון, לאחר שהצדדים חתמו על הסכם ביניהם לפני כשנה. עבור כל לקוח שתגייס רמי לוי היא תשלם סכום קבוע לפלאפון, וכמו כן תעביר לה סכומים הנגזרים מכמות השימוש בפועל של הלקוח ברשת, דהיינו דקות השיחה, ה-SMS והגלישה הסלולרית.

 

לוי השיק את הרשת כאשר הוא מציע למכירה מכשיר נוקיה C201, שאותו מוכרות חברות הסלולר הגדולות מזה שלושה חודשים, בעלות של 350 שקלים. בהמשך יוצעו ללקוחות שלושה סמארטפונים של חברת HUAWEI, הפועלים באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד במחירים של 700-800 שקלים. ייתכן שבעוד מספר חודשים, כאשר יסתיימו תהליכי העיברות, ימכרו ברשת של לוי גם טלפונים מסדרת ASHA של נוקיה, שהוכרזו לפני כחודש, הנחשבים לזולים אך בעלי יכולות הרצת אפליקציות בדומה לסמארטפונים הפשוטים.

 

לקוחות המבקשים להתחבר לשירותי הסלולר של רמי לוי יוכלו לעשות כן עם מכשיר המצוי ברשותם רק אם הוא תומך בדור 3 ובתדרים בהם פועלת רשת פלאפון. הלקוחות, שיוכלו להתנייד לחברה עם מספר הטלפון הנוכחי שלהם, יקבלו כרטיס SIM הפועל ברשת פלאפון, אך לא יהיו במגע כלשהו מול פלאפון - ההתחברות לשירות תבוצע בעמדות שיוצבו בסניפי רשת הסופרמרקטים של לוי, בתחילה בירושלים, בשבועות הקרובים באיזור המרכז, ובהמשך בשאר הסניפים, ויתכן שבעתיד גם במתחמים אחרים.

 

החשבונית תישלח ללקוח בידי רמי לוי, והחברה גם תקיים פעילות שירות לקוחות עצמאית, שבמקרה הצורך תיצור קשר עם גורמים רלוונטיים בפלאפון על מנת לאתר תקלות כלליות ברשת או פרטניות ללקוח. מכשירים שימסרו לתיקון יוחלפו במכשירים חדשים או מחודשים, או שיתוקנו בידי יבואני המכשירים בתוך כשבוע לכל היותר. חיסרון נוסף של חברת הסלולר החדשה הוא היעדר היכולת להשתמש במכשיר בחו"ל שלא באמצעות פלאפון, כיוון שלחברה אין עדיין הסכמי נדידה מול ספקים זרים, כך שהמחירים שישלמו הלקוחות הינם מחירי פלאפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x