$
בארץ

אייל כהן יחליף את יאיר וידה כמנכ"ל קצא"א

כהן, סמנכ"ל הכספים בחברה ורכז המשרדים הכלכליים והתשתיות באגף החשב הכללי של משרד האוצר לשעבר, יחליף את וידה אחרי שש שנות כהונה בתפקיד

ליאור גוטמן 14:0124.11.11

מנכ"ל קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) יאיר וידה הודיע אמש (ד') על פרישתו מהתפקיד לאחר שש שנות כהונה. ההודעה נמסרה לדירקטוריון החברה, והיא תיכנס לתוקפה בסוף 2011. וידה ימשיך לכהן כחבר בדירקטוריון דוראד, החברה המקימה את תחנת הכוח הפרטית באשקלון וצפויה להתחיל ולפעול ב-2013.

יצוין שקצא"א מחזיקה ב-37% מדוראד.

 

דירקטוריון קצא"א הודיע כי ימנה את אייל כהן, סמנכ"ל הכספים בחברה, למנכ"ל אשר יחליף את וידה. כהן שימש בעבר כרכז משרדים כלכליים ותשתיות באגף החשב הכללי של משרד האוצר.

  

עמוס ירון, יו"ר קצא"א, הודה ליאיר וידה על תרומתו לחברה וציין כי בתפקידו כמנהלה, קידם אותה להישגים רבים, ביניהם בניית 8 מכלים חדשים לאחסון 800 אלף ממ"ק דלק גולמי נוספים, הגדלה מהותית של פעילות החברה בשוק התזקיקים הבינלאומי, קידום פעילות דוראד להקמת תחנת הכח באשקלון, ושדרוג מהותי למערך כיבוי האש של החברה.

 

למה אין מכרז חיצוני?

 

בחירתו של כהן לא בוצעה בהחלטה רגעית. ממידע שהגיע ל"כלכלסיט" עולה שהחברה הקימה ועדת איתור וחיפשה מועמדים, הן בתוך החברה והן מחוצה לה. בפני ועדת האיתור הוגשו מספר מועמדיות כאשר אל שלב הגמר במירוץ לתפקיד הגיעו שלושה מועמדים בדרגת סמנכ"ל או דרגה דומה, כשאחד מהם הוא כהן, שנבחר בסופו של ההליך.

 

גורמים בסביבת החברה טענו שההחלפה של המנכ"ל נעשתה על רקע רצון החברה להימנע מהתמודדות עם ביקורת שהתגלתה לכאורה בבדיקה של מבקר המדינה בכל הקשור למכרזים פניימים וחיצוניים בהם השתתפה קצא"א. כשלים אלו התפרסמו בשבועות האחרונים בתקשרות. בקצא"א שללו את הביקורת וטענו בתגובה שועדת האיתור מצאה לנכון למנות אנשים מתוך החברה לאחר שהתגלו כמתאימים, מה גם שמספר אנשים בחברה הגישו מועמדות.

 

ממשרד האוצר, שמפקח על קצא"א באמצעות אגף החשב הכללי, אישרו את הקמת ועדת האיתור הפינימית ומסרו ש"דירקטוריון קצא"א החליט לבחור בכהן לתפקיד המנכ"ל לאחר הליך איתור פנימי".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x